Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

Ulqin: NË AKOMODIMIN PRIVAT TRE HERË MË SHUMË MYSAFIRË SE SHTRETËR TË REGJISTRUAR

Panorama, Ulqin, UlcinjSipas të dhënave të Organizatës Turistike, në akomodimin privat në territorin e Komunës së Ulqinit momentalisht pushojnë 52.278 mysafirë.

Siç mëson Portali Ul-info, kjo shifër është pothuajse tre herë më e madhe nga numri i shtretërve të regjistruar në administratën lokale.

Në Sekretariatin e Komunës për ekonomi dhe zhvillim këtë vit janë regjistruar rreth 18.500 shtretër në akomodimin privat.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top