Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Abazi: ME NE NË NJUJORK PËRFAQËSUESIT DIPLOMATIK TË MALIT TË ZI DHE SHQIPËRISË

IMG-44f9289f0f9634c636fc52de5d879cf3-VPas suksesit të arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, anëtarët e teatrit “Teuta” u kthyen në Ulqin.

“Salla e njohur Symphony Space në Njujork ishte plotë me Ulqinakë dhe emigrantë nga kjo zonë të cilët erdhën të shohin, me lot në sy, dramën “Nana”. Aty ishin përfaqësuesit diplomatik të Malit të Zi dhe Shqipërisë”, tha drejtuesi i Teutës Munib Abazi.

Sipas fjalëve të tija, grupi i Ulqinit ia ndau fletëfalënderimin organizatorit të qëndrimit të tyre në Amerikë Cafo Bogës, gjersa anëtari i Asamblesë së Njujorkut Mark Gjonaj, i cili është me prejardhje nga Ulqini, iu ndau mirënjohje të veçantë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top