Friday , March 5 2021
Lajmi i fundit

Abazoviq dërgoi mesazhin: NUK JE VETËM

Nuk je vetemNënkryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dr. Dritan Abazoviq i dha përkrahje të gjithë  femrave që ishin viktimë e dhunës.

Ai falënderoi të gjithë ato që morën guximin të flasin për këtë gjë.

“Nxisë të gjitha femrat që mos të heshtin për dhunën! Shteti duhet të veprojë në mënyrë preventive dhe me të gjitha mekanizmat të mbrojë viktimat e dhunës”, tha Abazoviq në Tviter.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top