Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

ABAZOVIQ I URON KURTIT EMËRIMIN NË POSTIN E KRYEMINISTRIT

Shkëlqesisë,

Dritan Abazovic

Z. Albin Kurti,

Kryeministër i Republikës së Kosovës

Shkëlqesia Juaj,

Me shumë nder dhe me urime të përzemërta, ju shpreh përgëzimet e mia të sinqerta për emërimin tuaj në postin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës.

Kam besim të plotë se përvoja juaj personale dhe politike do të kontribuojë në zhvillimin dhe prosperitetin e mëtejshëm të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj.

Përfitojë nga rasti, që të theksoj rëndësinë e bashkëpunimit midis vendeve tona, në bazë të marrëdhënieve të mira fqinjësoremirëkuptimit dhe respekteve të ndërsjellta. 

Duke vlerësuar marrëdhëniet miqësore dhe fqinjësore në mes dy vendeve tona, pres që bashkëpunimi të sjellë përfitime për qytetarët e Malit të Zi dhe Republikës së Kosovës.

Shkëlqesi, ju lutem pranoni me sinqeritetin më të lartë përgëzimet e mia.

Zëvendëskryeministri,

Dr. Dritan Abazoviq

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top