Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Abazoviq: JAP DORËHEQJE NË MZ POZITIV, QËNDROJ DEPUTET

Dritan Abazoviq, Abazovic Dritan Abazoviq do të jap sot publikisht, në konferencën për shtyp në Kuvendin e Malit të Zi, dorëheqjen në anëtarësinë në MZ Pozitiv.

“Nuk do të jap dorëheqje nga vendi i deputetit, sepse vazhdoj të jem besnik ideve burimore të partisë në themelimin e të cilës morra pjesë dhe për të cilat, me vullnetin e qytetarëve, fitova mandatin në zgjedhje”, tha ai.

Sipas fjalëve të tija, mënyra se si kryetari i MZ Pozitiv Darko Pajoviq, dje  në Podgoricë,  ka tentuar të bëj shumicën në organet partiake të MZ Pozitiv i ngjan metodave të PDS-së.

“Sidoqoft, mbas grindjeve në tashmë ish partinë time, besoj që të gjithë, për një-dy ditë, do të ndjejmë lehtësim. Vazhdojmë më tej”, shtoi Abazoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top