Friday , December 4 2020
Lajmi i fundit

Abazoviq: KRIPORJA MBIJETOI LUFTAT, POR JO QEVERINË E MILLOS

Dritan AbazovicNënkryetari i URA-së dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka thënë se Kriporja mbijetoi luftat, por jo edhe qeverisjen e kryeministrit Millo Gjukanoviq.

„Ju të mbroni Kriporen? Ju e keni shkatëruarr. Atje është sitauta si në Vukovar në kohë lufta. Njerëzit tmerrohen kur shohin makinat e prishura dhe pronën e shkatërruar“, tha Abazoviq në Kuvend në polemik me ministrin e zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit Branimir Gvozdenoviq.

Ai shtoi se në momentin e privazimit borxhi i saj ishte 15 mijë euro, ndërsa sot është nëntë milion euro.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top