Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Abazoviq: NA NJOHIN, PRANDAJ NUK NA THËRRASIN

Dritan Abazoviq, Abazovic Kryetari i Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv dhe bartësi i listës së kësaj parti në zgjedhjet e mbajtura pak kohë më parë Dritan Abazoviq ka deklaruar që Mali i Zi Pozitiv do ti siguronte përkrahje partive nacionale shqiptare për formimin e pushtetit të ri vetëm në baza parimore dhe me plan të qartë të punës së pushtetit të ardhshëm. “Ato e dinë këtë dhe prandaj askush nuk na thërret në bisedime”, tha ai për “Vijesti”.

Partia pozitive në zgjedhje ka fituar dy mandata, kështu që koalicioni eventual i Forcës dhe koalicionit „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“ me 15 mandate duhet të kishte edhe dy vota për formimin eventual të shumicës.

PSD (SDP) ka deklaruar që në asnjë mënyrë nuk do të pranonte ftesën e Forcës për negociata duke theksuar që sot vazhdojnë negociatat me PDS për formimin e koalicionit të gjerë.

4 comments

  1. Dritan ti je nji e vetem nji

    Kush me ju thirr juve ,a din ken ke list gjysa e ma shom e tynve jan per interes, dritan on e di se je i mir por mos flit ma mir,o sje i vetdishem ken ke nlist o pernjimen ske pas ken me vu, tan i akuzon per gjithqka, e knej 80% ulqinakve si ke list jan nja 10 her mat kqi se ta tjert si na kajn zhgatru ulqinin, baje mar djal nji list me njerz taman e ja me njerz si reklamohen naper pozitiv e racun tjet ,ulqini esht i vogel, pernjat tlutem mas flit ma tlutem .

  2. E vertet, listen ma te dobt e ka pozitivna, me tan da anonimca qe skan punu kurr kerkund pa asnjifar eksperienca. M duket edhe pak joserioze prej dritanit me dal me at list n zgjedhje. Por edhe rezultatin e ka pas te dobt, t kishe dal me danji list t mir kishte fitu shum ma shum. Par t verteten me fol asnji parti ska pas lista t hajrit. Njerzt qe vijn dicka skan qen neper lista, por nejse ky osht ulqini, t mjert ju atje.

    • E keni kallej me fol per lista.. Dritani ka rini te shnoshte,rini te pa prishum,rini te edukumun,familjare..tana ma te mirat.. e sa per rezultatet e kane diftu..700 vota te lira,papresion nuk jane pak!!!! Qi vlejne ma shume ne 7000 si i ka forca,dps dhe pd

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top