Friday , November 27 2020
Lajmi i fundit

Abazoviq pyet Zhugiqin: ÇKA KENI BËRË PËR AKVA PARKUN NË ULQIN?

Dritan AbazoviqDeputeti i Lëvizjes qytetare URA në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka pyetur ministrin e financave Radoje Zhugiq çfarë bërë resori i tij që në Ulqin të realizohet projekti i ndërtimit të Aqua parkut?

“Si është e mundur që Komisioni për restitucion, i cili është nën kompetencën tuaj, sjell vendimin për tokën në të cilën duhet të realizohet investimi, edhe atë në mes të procesit tenderik? Si është e mundur që mbasi Ministria e financave ka anuluar vendimin e shkallës së parë të Komisionit, ky organ nuk është deklaruar më?”, pyeti Abazoviq dhe përfundoi: A është kjo mënyra që të mbahen dhe inkurajohen investitorët në Mal të Zi?

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top