Tuesday , April 24 2018
Lajmi i fundit

Abazoviq: SHKRELA NUK E HAPI GOJEN KUR SHEFI I TIJ MË OFENDOI

Dritan AbazovicDeputeti i URA-së në Parlamentin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka deklaruar se gjithmonë e dënon dhunën, provokimet dhe ofendimet, mbi çfarë do baze. “Ofendimet nuk e kanë vendin as në rrugë, e jo ma në parlament”, tha ai për “Dan”.

Abazoviq theksoi se nuk ka parë provë materiale që deputeti i PDS-së Luigj Shkrela u ofendua në baza nacionale.

“Nuk kujtohem që cilido deputet, duke përfshirë edhe Shkrelën, ka thënë ndonjë fjalë kur Millo Gjukanoviqi më ofendoi mua duke më quajtur kopuk dhe budalla në mes të Parlamentit. Askush nga PDS-ja nuk guxoi të hap gojën. Më herët ose më vonë fati troket në derën e çdokujt”, vlerësoi deputeti i URËS.

Ai shtoi se PDS-ja dhe Shkrela kanë heshtur kur kjo parti nëpërmjet medieve të veta ka përhapur urrejtjen nacionale me titujt si “Siptarska svinjarija”.

One comment

  1. Zakonisht ata te cilet nuk jane ne gjendle to diskutojne ne nivel, ose mbrohen, mundohen te perdorin dhunen, me fjale apo dhune fizike. Dhuna nuk ka vend kurrkund, e sidomos ne parlament, ku gjoja te gjith jane intelektual.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top