Wednesday , February 26 2020
Lajmi i fundit

Abazoviq: VETËM NJË PJESË E VOGËL E FORCËS KUNDËR KOALICIONIT AKTUAL

Dritan AbazoviqDeputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka thënë që është i bindur se do të mbijetojë koalicioni qeverisës në Ulqin. Ai për “Dan” tha se vetëm një pjesë e vogël e Forcës, e cila është për nga ana ideore e afërt me kryetarin e partisë Nazif Cungu, dëshiron shkëputjen e koalicionit “mesiguri për shkak të pozicionimit më të mirë dhe tenton që në kombinim me PDS-në të realizojnë ndonjë pozicion dhe interes personal më të madh”.

“Bëhet fjalë për një grup të humbësve të dëshmuar politik me mungesë vizioni dhe guximi për sjelljen e vendimeve komplekse politike”, shtoi Abazoviq.

Ai njëkohësisht ftoi partitë shqiptare që mos të jenë, siç tha, ganxhë e ganxhës së PDS-së.

3 comments

  1. Ska ku shken ma taman se i ke ra tesh. N fun t funit, Forca isht vec per interese politike personale

  2. Pak a shume të gjithë janë aty per interesa personale.

  3. Shyqyr zotit qe nuk kane kivet ma shume, kta per interesa personale bajn gjithçka
    Shyqyr qe po fiken si kandili se boll shtinen urrejtje, kto jane tentativat e fundit si shqelma para se me qof kali.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top