Sunday , May 31 2020
Lajmi i fundit

Afati i ri: POMPAT NË KRIPORE NË FUNKSION NGA 1 KORRIKU

Port Milena, Solana, Kriporja 2Mbas rregullimit të dëmit të shkaktuar nga vjedhja, të mërkurën e ardhshme, gjegjësisht më 1 korrik, do të fillojnë me punë pompat në Gjerana, njoftohet për Portalin Ul-info nga Qeveria e Malit të Zi.

Siç thuhet, diversioni i javës së kaluar vetëm për një periudhë të shkurtër e shtyu procesin e nxjerrjes së ujit të ëmbël dhe pastaj mbushjes me ujë të detit të baseneve në Kripore.

Për këtë qëllim Qeveria e Malit të Zi dhe UNDP-ja kanë ndarë rreth 200 mijë euro.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top