Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Agjencia “DeFacto”: QYTETARËT MË SË SHUMTI PËRKRAHIN LIDERËT E KOALICIONEVE

Glasacka kutija, Izbori, VotimetSipas hulumtimit të agjencisë “DeFacto” numri më i madh i qytetarëve, kur i ofrohet mundësia të përkrahin kandidaturën individuale apo cilindo emër në listë, zgjedhin të përkrahin bartësin e listës, shkruan “Dan”.

Në anketë, të cilën kjo gazetë kishte mundësi ta shihte, sa i përket Koalicionin Shqiptarë “Bashkë një za”, 75,6 për qind përkrahin Fatmir Gjekën, ndërsa 24,4 për qind Mehmed Zenken.

Kur flasim për Listën Shqiptare, pjesa më e madhe e të anketuarve përkrahin Nik Gjeloshajn 50,4 për qind, ndërsa Iber Hotin 28,8 për qind.

Në partitë qytetare përkrahjen më të madhe me 78,2 për qind e ka lideri i URA-së dhe i koalicionit “E zeza në të bardh” Dritan Abazoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top