Sunday , May 31 2020
Lajmi i fundit

“Ahengu Shkodran 2015”: SHKËLQEN EGZONA SALAJ (Video)

Egzona SalajTë martën, në ambientet e Muzeut historik në Shkodër, u mbajt manifestimi “Ahengu shkodran 2015”.

Pjesëmarrëse në këtë eveniment, për herë të parë, ishte këngëtarja e re nga Ulqini Egzona Salaj. Ajo është studente e shkëlqyer e kantos në shkollën e muzikës “Prenk Jakova”, si dhe fituese e çmimit të parë si këngëtarja më e mirë në Festivalin folklorik mbarëkombëtar në Gjirokastër.

“Ahengu shkodran” është manifestimi më i madh i melodisë qytetare shkodrane, ku marrin pjesë elita e muzikës shqiptare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top