Friday , September 20 2019
Lajmi i fundit

Aksioni i parë: PASTROHET PJESA E PASME E PLAZHIT TË MADH

 

Pastrimi (1)Në kuadër të lëvizjes botërore „Let’s do it“, edhe në Ulqin të premten është bërë aksioni i pastrimit të natyrës.

Rreth 150 pjesëmarrës të aksionit, kryesisht nxënës të shkollave të Ulqinit, kanë pastruar pjesën e pasme të Plazhit të Madh, ndërsa i janë bashkëngjitur edhe shumica e qiramarrësve të plazheve.

Aksionin e koordinoi nënkryetarja e Komunës së Ulqinit Hadidxha Gjoni, me përkrahjen e NP “Veprimtari Komunale” dhe Organizatës Turistike.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top