Friday , May 29 2020
Lajmi i fundit

Aksioni në komunikacion: “HELMETA RUAN KOKËN 2019”

Jozo (1)OJQ “Shoqata për Siguri në Komunikacion e Malit të Zi” nga Ulqini, në bashkëpunim me Auto Shkollën “Ferari”, Policinë e Ulqinit dhe Policinë Komunale, të premten zhvilluan aksionin “Helmeta ruan kokën 2019”.

“Meqë moto sezoni është hapur synimi i këtij aksioni ishte t’i rrisim vetëdijen shoferëve të motoçikletave që të mbajnë helmetat mbrojtëse”, tha kryetari i Shoqatës Jozo Briskoviq.

Ai shtoi se me këtë rast motoçiklistëve të Ulqinit iu ndanë 10 helmeta.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top