Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Alarmuese: PËRHAPET ZJARRI NË MENDËR, EDHE USHTRIA VJEN NË NDIHMË

Mendra, ZjarriEra e fortë veriore e përhapi zjarrin në Ullishtën e Ulqinit dhe e zgjeroi atë edhe në zonën e Mendrës, gjegjësisht në pjesën pranë detit.

“Situata është alarmante. Vijnë të fikin edhe përfaqësuesit e Ushtrisë dhe Drejtorisë për Siguri Detare”, tha shefi i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit Saubih Mehmeti.

Ai shtoi se dje në mëngjes u dogj një kasolle në Krruç. “Me përkrahjen e kolegëve nga Tivari arritëm të ndalojmë përhapjen e zjarrit në disa shtëpi përreth”, theksoi Mehmeti.Ullishta, zjarri

2 comments

  1. Ju lutem ti ruani pasurit natyrore , djegja e ullishtave esht nje varfri per ulqinin, hedhja e mbeturinave ne qe do an te qytetit dhe ne Det esht varfri per Ulqinin ju bej apel qe te mblidhni mendjen dhe te keni kujdes me jeto gjera!!!

  2. Me drejt e ke Ded, na ka nem Zoti, na ka marr turizmin, na ka marr peshkun e tesh edhe ullishten
    Cfar zemrash “kena”, kergja m t mir nuk munena me
    prit. Kena dasht me hanger njini tjetrin kur kena pas peshk e ullinj, ca dona me ba tesh kur na ka marr Zoti peshkun e ullinin? Ulqinak, venja menen edhe pastroni zemrat, se paret shkojn e vijn e ftyra meten

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top