Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Amaneti: NDIHMË PËR 125 FAMILJE NË ULQIN

 

IMG-61e56dd9372872f2f1e9edb019245fe0-VSolidariteti dhe humanizmi i bamireseve vazhdon. Doren e miqesise VERIU ia shtron JUGUT, Ulqinit. Most spajanja je HAJRIZ BRCVAK i cili ka siguruar ndihme per 125 familje ne Ulqin ne vlere prej 6000 euro. Fondi humanitare HILAL nga Bijelo Polje dhe organizata humanitare AMANET-AMANETI nga Ulqini jane realizuesitbe kesaj ndihme. Amaneti i falenderohet perzemersisht zoteri Brcvak per donacion duke cekur qe keto pako me harzh elementare per jetese do te dergohen ne FSHATRAT e komunes se Ulqinit!

Falenderojme te gjithe vullnetaret dhe aktivistet te cilet kane treguar gatishmerine e tyre qe keto pako ushqimore t’i dergojne tek familjet ne nevoje!

Falenderojme te gjithe humanistet per kontributin e tyre qe secila familje ne nevoje te furnizohet ne kohen e duhur.

Lusim Allahun qe te gjitheve t’iu  pranoje sadakane. Amin!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top