Thursday , January 21 2021
Lajmi i fundit

Ambasadorja Uehara: KRIPORJA ËSHTË MREKULLI E NATYRËS E CILA TË LË PA FRYMË

USA(1)Çdo fundjavë dikush nga anëtarët e trupit diplomatik viziton Ulqinin dhe mrekullohet me bukurit e tija.

Fundjavën e kaluar në Kripore ishte ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Podgoricë Margaret Uehara me anëtarët e familjes së saj.

Ajo tha se kaloi shkëlqyeshëm duke vështruar shpendët dhe ftoi edhe një herë që të mbrohet kjo hapësirë e mrekullueshme. “Mot i bukur dhe mrekullitë e natyrës të cilat të lënë pa frymë na rikujtuan se sa e rëndësime është të ruajmë dhe mbrojmë çdo margaritar të mjedisit jetësor”, theksoi ambasadorja e SHBA-së.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top