Friday , February 22 2019
Lajmi i fundit

Apel i OJQ-ve: NËNSHKRUANI PETICIONIN PËR KRIPORE

IMG-02439e99e6330a98077449defdddb412-V (1)Nga Shoqata “Doktor Martin Shnajder Jakobi” dhe Qendra për mbrojtjen dhe hulumtimin e shpendve ftuan edhe një jerë qytetarët, në veçanti Ulqinakët që të nënshkruajnë peticionin për çështjen e pronësisë së Kripores “Bajo Sekuliq”, me qëllim të mbijetesës së pasurisë së biodiversitetit dhe prodhimit të kripës.

Paralajmëruan se do të organizohet grumbullimi i nënshkrimeve në Ulqin dhe Podgoricë.

“Në këtë mënyrë do të dërgojmë Qeverisë së Malit të Zi dhe tërë botës mesazhin e qartë, që meritojmë brendin e dikurshëm – kripën e Ulqinit”, thuhet në kumtesën e këtyre organizatave të shoqërisë civile dhe theksojnë se peticioni mund të nënshkruhet në faqen www.ulcinjsalina.me

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top