Thursday , May 24 2018
Lajmi i fundit

Art club: MBRËMJE KUSHTUAR RADOVAN ZOGOVIQIT

Radovan ZogovicNë Galerinë e Qendrës për kulturë në Ulqin të shtunën u organizua mbrëmja letrare kushtuar poetit të njohur malazez Radovan Zogoviqit (1907 – 1986).

Për Zogoviqin dhe veprën e tij të njohur folën Mirash Martinoviq, Qazim Muja dhe Anton Nik Berisha, i cili pak kohë më parë ka përkthyer këtë libër për vuajtjet e Shqiptarëve nga Kosova në Mbretërinë e Jugosllavisë dhe ëndrrat e tyre për liri.

Tubimin me bisedë të rastit e ka përshendet ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi Skender Durmishi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top