Monday , August 20 2018
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Panairi i librit: DO TË KETË RRETH 50 EKSPOZUES

Libra, Knjige

Në Panairin e 18 të librit, i cili do të hapet me 3 gusht, do të prezantohen rreth 50 shtëpi botuese nga vendet e rajonit, mëson Portali Ul-info. Pritet që në këtë solemnitet, përveç të tjerëve, të jenë të pranishëm edhe ministri i kulturës i Malit të Zi dhe ministri i turizmit i Republikës së Shqipërisë. Panairin e organizon Qendra ... Read More »

Karisma: RINOVOHET HOTELI “OLIMPIK”

Karisma bazen 2

Kompania “Karisma” rinovoi edhe hotelin “Olimpik” i cili ndodhet në fillim të Plazhit të Madh, mëson Portali Ul-info. Ky objekt ka 126 dhoma dhe 250 shtretër dhe pak ditë më parë e fitoi lejen e punës. Drejtuesit e “Karismes” thanë se “Olimpiku” së shpejti do të ketë emër të ri dhe do të punojë gjatë tërë vitit. Read More »

Në Sheshin e Servantesit: TË MËRKURËN „NATA E BAMJEVE“

bamje

Hoteli „Pallati Venecia“ në bashkëpunim me Organizatën Turistike të Ulqinit do të organizojë të mërkurën, me 1 gusht, „Natën e bamjeve“. Kjo ngjarje interesante do të mbahet në Sheshin e Servantesit, me fillim në ora 21. Bamja është një nga ushqimet më të shëndetshme, bimë çudibërëse me shije unike, e cila me shekuj përdoret me qëllime shëruese. Në Ulqin është ... Read More »

PD: GJEKA URON CAMAJN

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë Demokratike Fatmir Gjeka uroi Nikollë Camajn për zgjedhjen në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike Shqiptare (LDSH). Camaj në këtë funksion u zgjodh të dielën, në Kongresin e kësaj partie nacionale shqiptare të mbajtur në Tuz. „Jam i bindur se LDSH në krye me ju do të kontribuojë në demokratizimin e shoqërisë, afirmimin e popullit tonë në ... Read More »

OT: APEL QIRADHËNËSVE TË AKOMODIMIT QË TË RESPEKTOJNË AFATET DHE LAJMËROJNË MYSAFIRËT

Organizata turistike, Turisticka organizacija

Kumtesë për opinion Organizata Turistike Ulqin Përfaqsuesit e OT të Ulqinit në bashkëpunim me Inspektoret për të huaj, cdo dite koordinojnë në mbarvajtjen e paraqitjes së mysafirëve në teritorin e komunës së Ulqinit, dhe gjithëmon jemi munduar që të ju dalim në ndihmë qiradhënësve dhe mysafirëve kur është në pytje paraqitja e mysafirëve. Duhet të theksojmë që çdo ditë ballafaqohemi ... Read More »

Nrekiq: SHTATORJA E SKËNDERBEUT NË QENDËR TË ULQINIT

Skënderbeu, Skenderbeg

Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut do të vendos në rrethrrotullim, në qendër të qytetit, tek ndërtesa e Komunës së Ulqinit. Këtë lajm për Portalin Ul-info e vërtetoi kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq, i cili shtoi se për këtë gjë u fitua pëlqimi i Ministrisë së Kulturës. Edhe bulevardi në të cilin gjendet rrethrrotullimi mban emrin e këtij heroi ... Read More »

Kalimera Poetike “Basri Çapriqi”: SONTE HAPJA E MANIFESTIMIT

Kalimera Poetike

Me mbrëmjen homazh për poetin, studiuesin dhe profesorin e ndjerë Basri Çapriqi, sonte në mjediset e Muzeut në Kalanë e Ulqinit fillon edicioni i 26-të i manifestimit letrar Kalimera Poetike “Basri Çapriqi”, i cili organizohet nga Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” Për jetën dhe krijimtarinë e tij në këtë mbrëmje do të flasin akademikët Ali Aliu dhe Mehmet ... Read More »

KF “Otrant Olympic”: NEXHAD HASANAGA NË KRYE TË KLUBIT

Image-1 (20)

Kumtesë për opinion e Klubit të Futbollit “Otrant Olympic”. Dëshirojmë të Ju njoftojmë se KF “Otrant Olympic” pas sezonit të vjetshëm të suksesshëm formoi Udhëheqësinë e re të klubit në krye me Nexhad Hasanagën. Nënkryetar i klubit edhe në periudhën e ardhshme do të jetë Arijan Lamoviq, gjersa Gjovani Koçoviq do të jetë drejtor sportiv. Kryetari i Komunës së Ulqinit ... Read More »

Aksioni i Policisë: GJENDET DROGA, 19 PERSONA DËNOHEN PËR SHKAK TË MOSLAJMËRIMIT TË QËNDRIMIT

Buna (4)

Punonjësit e Drejtorisë së Policisë së MPB-së – Departamenti i sigurisë kufitare Ulqin, në bashkëpunim me punonjësit e Departamentit për luftë kundër drogës dhe Njësisë së Sigurisë Ulqin dhe në bashkëpunim me Policinë Komunale, dje në hapësirën e Plazhit të Madh dhe Grykëderdhjes së Bunës gjeten dhe sekuestruan rreth 450 gram marihuanë e cila ishte e groposur dhe e lënë. ... Read More »

Z. Radak Kukaviçiq: ZHVILLIMI I TURIZMIT I PAIMAGJINUESHËM PA UJËSJELLËS RAJONAL

Zhelka Radak Kukavicic

Me ndërtimin e Ujësjellësit Rajonal me sukses u zgjidh problemi i furnizimit me ujë të komunave në Bregdetin e Malit të Zi, që ka rëndësi kyçe për zhvillimin e turizmit dhe mbarëvajtjen e sezonit turistik. Vlerësoi se ky projekt është një nga programet më të rëndësishme zhvillimore të Malit të Zi. Me te në mënyrë afatgjate u zgjidh problemi i ... Read More »

Scroll To Top