Tuesday , August 20 2019
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Gjykata e lartë: FAMILJES SË ISH POLICIT ÇOBIQ 37.500 EURO

Senad Cobic

Familjes së ish policit Senad Çobiq shteti duhet ti paguaj 37.500 euro për kompensimin e dëmit jomaterial për shkak të dhimbjeve shpirtërore, ka vendosur Gjykata e lartë në Podgoricë. Çobiq, siç shkruan “Dan”, ka mbetur invalid mbasi që kolegu, tani i ndjeri, Denis Qoroviq e ka plagosur rëndë me 2 maj të vitit 2009, duke shkrepur në të nga pistoleta ... Read More »

Nesër në galerinë e Qendrës: PRESS “SERVANTES DHE DULCINEA”

Servantesi

Në Galerinë e Qendrës kulturore, nesër (të enjten) do të mbahet konferenca për shtyp e grupit teatral i cili përgatit dramën “Servantes dhe Dulçinea”. Me këtë projekt gazetarët do ti njoftojë regjisori i dramës Munib Abazi, si dhe personazhet kryesorë Muho Uruçi (Servantesi) dhe Flutur Mustafa (Dulçinea).Premiera e kësaj drame do të shfaqet tre net. Të premten, më 16 maj, ... Read More »

Komuna: KËRKOJNË HAPJEN E PIKËS KUFITARE NË DET

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Komuna e Ulqinit i ka dërguar kërkesën Qeverisë së Malit të Zi që në Ulqin të hapet pika kufitare detare. Kjo iniciativë është arsyetuar si nevojë që kjo komunë, si të gjithë qytetet tjera bregdetare në vend, të kenë kalim kufitar detar. Për më shumë sepse Ulqini është porti i parë në Mal të Zi pas portës së Otrantos, kështu ... Read More »

EEMZ: RRETH SEMAFORËVE PA RRYMË TË PREMTEN

Elektrodistribucioni i Malit të Zi ka njoftuar konsumatorët të cilët furnizohen nga NDTS 10/0,4 kV “Semaforo” që më 16.05.2014 për shkak të punimeve pa rrymë elektrike do të jenë nga ora 09:00 deri më 14:00. Shtohet që punimet do të shtyhen në rast të motit të keq. Read More »

Vizita: VËLLAI I BARAK OBAMES VIZITOI ULQININ

Malik Obama 1

Kryetari i Fondacionit ndërkombëtar të paqes “Barak Husein Obama” Malik Obama, vëllai i kryetarit amerikan Barak Obama, vizitoi sot Ulqinin. Ai bisedoi me kryetarin e komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe me bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar Kalanë dhe monumentet tjera kulturo-historike të Ulqinit. Sidomos ishte i magjepsur me faktin që në këtë qytet akoma jetojnë njerëzit me prejardhje afrikane, ... Read More »

Shoqata e diabetikëve: FITUAN 20 APARATE PËR MATJEN E SHEQERIT NË GJAK

pharmalife

Farmacia ” Pharmalive ” dhuroj sot 20 aparate për matjen e nivelit të sheqerit në gjak, shoqatës së diabetit “Rrethi i Kaltër” nga Ulqini. Këto paisje moderne janë të brezittë ri, sepse përveç përqindjes së nivelit të sheqerit në gjak mbat dhe parametra të tjerë që lidhen me diabetin.Drejtoresha e Farmacisë “Pharmalive ” mr.ph. Mehrixhana Dervishi Llazorja shprehu kënaqësinë që ... Read More »

Sindikata e Kripores: NA THONË QË PRANARI I KRIPORES ËSHTË VËLLAI I GJUKANOVIQIT

Marko Miranovic, Solana, Kriporja

Sindikata e Kripores ka organizuar sot konferencë për shtyp në të cilën është deklaruar që kjo ndërmarrje më e vjetër në Ulqin shkatërrohet qëllimisht. “Nuk mund të besojmë si sillet shteti, gjykata e falimentimit dhe administrata e falimentimit ndaj kësaj hapësire”, tha kryetari Sindikatës Marko Miranoviq. Ai shtoi që punëtorët dyshojnë që menaxhmenti shkakton prishjet në mënyrë që punëtorët të ... Read More »

Gjeka për OT: DUHET TË RESPEKTOHET VENDIMI I GJYKATËS

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar që është i njoftuar me vendimin e gjykatës në rastin e Organizatës turistike. “Pres që kjo çështje të zgjidhet shpejt. Duhet të veprohet sipas vendimit të gjykatës e pastaj do të shohim. Do të kemi me siguri tepricë punëtorësh kështu që disa do të shpallen tepricë teknologjike dhe do të largohen ... Read More »

Ura mbi Port Milenë pa rrymë: HAKMARRJE POLITIKE?

Loro-Selim

Ura e re mbi Port Milenë tash dy muaj nuk ka ndriçim, sepse Elektrodistribucioni e ka ndërprerë rrymën, shkruajnë “Vijesti”. “Na kërkojnë tetë mijë euro për njëfarë dëmi”, i është thënë kësaj gazetë nga komuna e Ulqinit. Sipas fjalëve të drejtorit të Elektrodistribucionit Loro Nrekiq, komuna nuk ka paguar faturën për rrymën e shpenzuar.Mirëpo, kryetari i komunës Fatmir Gjeka tha ... Read More »

Scroll To Top