Monday , March 25 2019
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Nrekiq: MUNDEMI DHE ME PSP; Qetkoviq: NUK KISHTE BISEDIME

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_

Partia demokratike e socialistëve (PDS) ka ftuar Partinë socialiste popullore për koalicion në Ulqin, shkruan “Dan”. Shefi i klubit të këshilltarëve të PDS-së Loro Nrekiq ka thënë që kjo parti duhet ti ruaj partnerët, e jo anasjelltas. Ai tha që partnerët e koalicionit të kësaj parti janë të gjithë ato që janë dhe në nivelin shtetëror Partia demokratike, Forca dhe ... Read More »

Cungu: ËSHTË HERËT TË FLASIM PËR KOALICIONET E MUNDSHME PASZGJEDHORE

Nazif Cungu

Forca e re demokratike ka paralajmëruar që të mërkurën dhe të enjten do të mbaj tubimet e veta promovuese. Për 23 janar është planifikuar mbajtja e tubimit në Katërkollë, ndërsa një ditë më vonë në Ulqin. Sipas fjalëve të liderit të kësaj parti Nazif Cungu, fushata dhe aktivitetet e bëra deri tani për qytet janë garant i pritjeve të mira ... Read More »

Zenka: KEMI FRIKË VETËM BLERJEN E VOTAVE

Mehmed Zenka

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar se shpreson në rezultat të shkëlqyer në zgjedhjet e ardhshme. “Fushata ka kaluar shumë mirë, e vetmja gjë që kemi frikë është blerja e votave”, tha ai për “Pobjeda”. Sipas fjalëve të tija, UDSH i premton qytetarëve kuadro të rinj dhe të shkolluar, të cilët janë në gjendje të ballafaqohet ... Read More »

Celis Taflaj: SHEMBUJ QË NDJEK KAM DRAZHEN PETROVIQ DHE MAJKL XHORDAN

15 vjeçari nga Ulqini Celis Taflaj, basketbollist i gjatë 199 cm, i cili luan për skuadrën e Pistojes, qytet ky në regjionin italian Toskana, ka folur për Portalin Kosarka.me.   “Stërvitjet e basketbollit i kam filluar në moshën 9 vjeçare, ndërsa para basketbollit jam marrë me futboll. Babai më regjistroi në KB Ulqin ku edhe u dashurova me këtë sport. ... Read More »

Bajraktari: MË SHUMË PËR SIPËRMARRJE, BUJQËSI, SOCIALE…

Omer Bajraktari

Komuna e Ulqinit, me borxhin prej gjashtë million euro, është njëra nga komunat me borxhin më të madh në vend, çka tregon që klasa aktuale qeverisëse në qytet ka udhëhequr dobët dhe pa plan i ka shpenzuar paratë e përbashkëta, mendojnë në Malin e Zi Pozitiv. Nënkryetari i Këshillit komunal të MZ Pozitiv, Omer Bajraktari ka deklaruar për agjencinë MINA ... Read More »

A. Salaj (VOA): GJYKATA LIRON TË DYSHUARIT PËR KRIME LUFTE

Lirimi nga akuzat i 8  anëtarëve të ish Ushtrisë Jugosllave për vrasjen e 15 refugjatëve nga Kosova në fshatin Husaj pranë Rozhajës në Mal të Zi, ka shkaktuar reagime të ashpra në opinion. Verdikti i sjellur nga Gjykata e Lartë e Bjelo Poles , u cilësua si legalizim i krimit  dhe i politikës gjenocide, por edhe si një krim kundër ... Read More »

M. CANKA: FUND I PISTË I FUSHATËS

Mustafa Canka

Fundi i kësaj fushate i ka arsyetuar pritjet e pesimistëve më të mëdhenj. Në skenë kemi repertorin e paparë deri tani të veprimeve të palejueshme: presionet, shantazhet, deri tek tentimet e blerjes së votës. Pyes publikisht: a i shërbejnë kësaj edhe tonat e rërës që janë shkarkuar në Qafë, në mes të rrugës për në Valdanos!? Që e gjitha kjo ... Read More »

Instituti IDEA: DISA PARTI BLEJNË VOTA

Kandidat të zgjedhjeve lokale në Ulqin, interesohuni për interesat e përgjithëshme të popullit dhe jo në arritjen e interesave të juaja përsonale. Mjerisht, disa parti politike duke shfrytëzuar situatën e vështirë ekonomike të qytetarëve të Komunës së Ulqinit, në mënyrë dëshpruese po mundohen të blejnë votën e lirë të qytetarëve duke ofruar mjete të ndryshme materiale, dhe fatkeqësisht po arrijn sukses ... Read More »

MZ Pozitiv: PARTITË SHQIPTARE TË DEKLAROJNË A DO TË SHKOJNË ME PDS

Në redaksinë tonë ka mbërritur kumtesa e Malit të Zi Pozitiv të cilën e përcjellim integralisht: Edhe pse disa herë në mënyrë publike kemi kërkuar që të deklarohen, liderët e Forcës, PD-së dhe UDSH-së kurrësesi të thonë se a do të bëjnë koalicion mbas zgjedhjeve me PDS-në?! Meqenëse dita e zgjedhjeve afrohet, do të ishte korrekte të ndalonin me krijimin ... Read More »

Porosi nga New Yorku: MOS E SHITNI VOTËN

Kumtesë e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane ” Ana e Malit” – New York Me 26 janar 2014 janë caktuar zgjedhjet lokale për Kuvendin komunal të Ulqinit. Si organizatë që veprojmë në diasporë dhe në një shtet me vlera të larta demokratike, jemi të brengosur për mbarëvajtjen e procesit të lirë të bashkëvendasve tanë në zgjedhjet e ardhshme lokale dhe angazhohemi për mos ... Read More »

Scroll To Top