Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

SOS-telefoni: LUFTOJMË PËR POZITËN MË TË MIRË TË FEMRAVE

SOS telefoni

SOS -Telefoni për femra dhe fëmijë, viktima të dhunës nga Ulqini, tash katër muaj realizon projektin nën moton: “Përmirësimi  i mbrojtjes sociale dhe sigurisë së viktimave në familje”. Realizimi i projektit zgjat nëntë muaj dhe financiarisht është mbështetur nga Komisioni Evropian. „Qëllimet e këtij projekti  janë: Përmirësimi i mbrojtjes sociale dhe sigurisë së viktimave në familje ,si dhe përmirësimi i cilësisë dhe qendrueshmërisë së  servimit ... Read More »

OJQ: PËR DRAFTIN E PHU-së TË DISKUTOHET NË SEANCËN E JASHTËZAKONSHME

Gradjevinske dozvole, Leje ndertimi, plani, Arhitektura

Organizatat joqeveritare të cilat do të organizojnë shqyrtime publike rreth Draftit të Planit hapësinor urbanistik (PHU) të Ulqinit deri në vitin 2020, do të dërgojnë kërkesën për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit komunal në të cilën do të diskutohet për këtë dokument. Ato pohojnë që sjellja e këtij dokumenti më të rëndësishëm planifikues të komunës është kompetencë ekskluzive ... Read More »

Inspekcioni: PREJ TË HËNËS KONTROLLOJNË SHTËPIZAT NË BUNË

Rijeka Bojana, Lumi Buna

Nga Drejtoria për punë inspektuese kanë paralajmëruar që prej 1 shtatorit intensivisht do të kontrollojnë gjendjen në Bunë. Me 31 gusht kalon afati të cilin Ndërmarrja publike për menaxhimin e të mirave detare ia ka vendosur qiramarrësve në Bunë që të mbyllin kontratat dhe të paguajnë kompensimit për vitin vijues për objektet që kanë në atë hapësirë. Në Bunë ka ... Read More »

Monstat: GROPA E KORRIKUT – NËNTË PËR QIND

Në krahasim me vitin e kaluar, në korrik të këtij viti në Ulqin janë shënuar nëntë për qind më pak netë qëndrimi të turistëve, lajmërohet nga Enti shtetëror për statistikë Të dhënat e Monstatit tregojnë që në muajin e shtatë në rivierën e Ulqinit kanë pushuar 37 295 mysafirë të cilët shënuan rreth 268 mijë netë qëndrimi, që do të ... Read More »

Vizita në Turqi: PRANIMI NË NIVEL SHUMË TË LARTË

Mevlut Cavusoglu

Shefi i ri i diplomacisë Mevlut Çaushogllu do të pres të martën e ardhshme delegacionin e komunës së Ulqinit i cili do të qëndrojë në vizitë gjashtëditore në këtë vend, mëson Portali Ul-info. Kjo do të thotë që drejtuesit e komunës së Ulqinit, në krye me kryetarin Fatmir Gjeka, do të pranohen në nivel shumë të lartë. Çaushogllu në Ulqin ... Read More »

Telekom: INTERNET FALAS NË PESË LOKALITETE NË ULQIN

Malá Plaža a hradby mesta Ulcinj

Telekomi i Malit të Zi ka njoftuar që në pajtim me angazhimin strategjik që qasja në internet ti sigurohet numrit sa më të madh të qytetarëve, ka mundësuar përdorim falas të internetit në disa lokalitete në Ulqin. Përdorimi falas i Wifi tani është i mundshëm në lokalitetet Riva MNE, restorant Plaza, City bar, Hoteli Otrant dhe Kopakabana beach restorant. Siç ... Read More »

OT Ulqin: MYSAFIRË 17 PËR QIND MË SHUMË SE VJET

Ulqin, Ulcinj

Vizita shumë e mirë e mysafirëve në rivierën e Ulqinit vazhdon edhe në fund të gushtit. Sipas të dhënave të Organizatës turistike, në këtë komunë sot pushojnë 17 për qind më shumë mysafirë se vitin e kaluar në të njëjtën kohë, apo sipas treguesve fizik 7647. Rritjen më të madhe e shënojnë hotelet dhe kampet, madje 30 për qind, derisa ... Read More »

Scroll To Top