Saturday , July 20 2019
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Gjeka: MILLOJA MË THIRRI DHE KËRKOJ FALJE

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që dje e ka thirr kryeministri i Malit të Zi dhe lideri i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq për shkak të kërcënimeve që të martën i ka deklaruar për shkak të arritjes së koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Më tha që ishte pak nervoz dhe që nuk është ashtu”, tha Gjeka për ... Read More »

Art Club: LIBRI I RI I NAIL DRAGËS

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” ka botuar këto ditë librin “Intelektuali dhe paragjykimet” të autorit Nail Draga.Libri është përmbledhje e artikujve, kumtesave dhe recensioneve, të cilat trajtojnë çështje të ndryshme nga dimensioni shoqëror, politik dhe kulturor që janë preokupuese për autorin. Një pjesë e tyre janë paraqitur në takimet kombëtare dhe ndërkombëtare, si dhe janë botuar në mediat ... Read More »

KNSH: HAP I PAMATUR I GJUKANOVIQIT

Genci Nimanbegu

Nga takimi i Kryetarit të Këshillit Nacional të Shqiptarëve zt.Genci Nimanbegut dhe përfaqësuesve të dy koalicioneve shqiptare: Forca për Bashkim  – Forca e re Demokratike zt.Nazif Cungu, IQ –Tuzi, LQ Perspektiva zt.Amir Hollaj dhe Koalicioni Shqiptar: Partia Demokratike zt.Fatmir Gjeka, Lidhja Demokratike në Mal të Zi zt.Mehmet Bardhi dhe Alternativa Shqipëtare zt.Gjergj Camaj lidhur me deklaraten e Kryeministrit Gjukanoviq për ... Read More »

Pajoviqi Gjukanoviqit: MOS E ANULO VULLNETIN E ULQINAKËVE

“Partia demokratike e socialistëve në mënyrë jodemokratike dhe me dhunë do të tentoj të anuloi vullnetin e qytetarëve të Ulqinit”, deklaroi për agjencinë Mina, lideri i Malit të Zi Pozitiv Darko Pajoviq. Ai vlerësoi që kryetari i PDS-së Millo Gjukanoviq duhet ti pranoi humbjet me pak më shumë dinjitet. Sipas fjalëve të tija, është e papranueshme që ti dërgohen mesazhe ... Read More »

Kthesë: HAXHIBETI KRYETAR I KUVENDIT KOMUNAL

Funksionari i lartë i Forcës së re demokratike Fuad Haxhibeti duhet të jetë kryetar i Kuvendit komunal të Ulqinit në përbërjen e ardhshme, ka vendosur sot udhëheqësia e kësaj parti. Vendimi është i papritur, sepse ditët që kaluan si kandidat i sigurt në këtë funksion, i cili i ka takuar Forcës, ka figuruar nënkryetari i kësaj parti Xhaudet Cakuli. Në ... Read More »

Të hënën: KONSTITUIMI I KUVENDIT DHE ZGJEDHJA E KRYETARIT TË KOMUNËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Anëtarët e koalicionin paszgjedhor të cilët do të formojnë pushtetin e ri në Ulqin, Froca e re demokratike, koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe Mali i Zi Pozitiv, kanë arritur mbrëmë marrëveshjen që të hënën të mbahen dy mbledhje të përbërjes së re të Parlamentit komunal, mëson Portali UL-info. Në mbledhjen e parë, e cila do të filloj ... Read More »

Krivokapiq: DUHET TA NJOHIM NDJESHMËRINË E SHQIPTARËVE

Ranko Krivokapiq, Ranko Krivokapic

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi dhe lideri i Partisë socialdemoktare Ranko Krivokapiq ka deklaruar që “duhet të mësohemi që subjektet politike janë gjithnjë më autonome, ndërsa popujt pakicë gjithnjë e më “delikat” i përjetojnë të drejtat e veta”. “Dhe që, pas shumë premtimeve të parealizuara, ajo ndjenjë e cënueshmërisë mund të forcohet”, tha ai duke komentuar formimin e ... Read More »

Libraria ARTI: BOTË INVERSE

(Fjala hyrëse e pronarit të Librarisë Arti Gazmend Çitaku në librin “Botë inverse”, botoi: Diti&Oli – Ulqin, 2014) Të nderuar lexues, Në dorë mbani një produkt final të një eksperimenti virtual perms rrjetit social Facebook. Për çka bëhet fjalë? Në të vërtetë duke pare shumë miq të mi në rrjetin social Facebook që publikojnë poezitë e veta erdha në ide ... Read More »

NATË E PAHARRUAR DHE SALAVATE TË NGROHTA GJALLËRUAN XHAMINË E KLLEZNËS

Në kuadër të përkujtimit të lindjes së hz. Muhamedit (paqja dhe mëshira e Zotit qoftë mbi të), Xhamia e Klleznës organizoj me 15 shkurt 2014, ditën e shtunë: Mbrëmje madhështore Islame me rastin e përkujtimit të lindjes së Hz. Muhammedit a.s., me moton: Muhammedi – Krenaria e njerëzimit.I ftuar special i kësaj nate, ishte myftiu i Shkodrës Muhamed ef. Sytari, ... Read More »

Gjukanoviq: PUSHTETI I RI NË ULQIN JETËSHKURTËR

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic

Kryeministri malazez dhe lideri i PDS-së Millo Gjukanoviq ka vlerësuar që pushteti i ri në Ulqin është, siç tha eksperiment, dhe që do të jetë jetëshkurtër. Sipas fjalëve të tija, PDS e ka arritur qëllimin e vet politik dhe është bërë partia më e fortë në Ulqin. Ai tha që PDS, prej tani, do të sillet ndryshe ndaj partive shqiptare. ... Read More »

Scroll To Top