Saturday , July 20 2019
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

BARDHI: NË PARLAMENT MENJËHERË OSE NË NËNTOR

Mehmet Bardhi

Akoma është e hapur çështja kush do ta zëvendësoj në parlament Fatmir Gjeken, mbasi që ai të zgjidhet për kryetar të ri të Ulqinit. Ky do të jetë ose lideri i Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi ose funksionari i Alternativës shqiptare Nik Gjeloshaj. Sepse, është pyetje për Komisionin zgjedhor shtetëror a mundet të jetë deputet Bardhi i ... Read More »

Zenka: KOALICIONI I RI JOPARIMOR

Mehmed Zenka, Beqir Zati

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar që koalicioni i pushtetit të ri në Ulqin të cilin e përbëjnë „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“, Forca e re demokratike dhe Mali i Zi Pozitiv është joparimor. „Miqtë e vjetër janë edhe në pushtet të ri. Çmos kanë folur njëri për tjetrin gjatë fushatës parazgjedhore, ndërsa tani rrinë ... Read More »

Kriporja: TË PREMTEN PROTESTË PARA KOMUNE

Kriporja, Solana

Organizata sindikale e Kripores ka paralajmëruar që të premten, në ora 10, para ndërtesës të komunës së Ulqinit, do të organizoi protestë paqësor. “Qëllimi i kësaj proteste është apeli ndaj përgjegjësve në fabrikë, organeve komunali dhe shtetit që ndërmarrin aktivitetet për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve të Kripores dhe ruajtjen e njërës nga fabrikat më të vjetra me rëndësi ... Read More »

MOGUL: FILLOI AKSIONI I PASTRIMIT TË VALDANOSIT

Valdanos, Ullishta, Maslinada, Mogul

“Sot filloi aktiviteti i madhë qytetarë për pastrimin e Valdanosit, çeljen e rrugëve të mbyllura para 35 viteve, dhe krijimin e kushteve për revitalizimin e Ullishtës së Valdanosit!”, deklaroi drejtori ekzekutiv i Monitoring grupit Ulqin (MOGUL) Xhemal Peroviq. Me shpenzim të Drejtorisë për punë publike tetë punëtorë të pastrimit në gjashtë muajt e ardhshëm do të pastrojnë rrugët, ndërsa në ... Read More »

Futboll: FEDERALLI VAZHDON ME FITORE

Edhe pjesën pranverore të kampionatit të Regjionit jugor të futbollit “Federali” i Ulqinit e ka filluar me fitore, por jo aq bindshëm si në pjesën e parë të garës. Në dy xhirot e para futbollistët e këtij klubi kanë fituar në Radoviq, afër Tivtit, skuadrën vendase “Sloga” me rezultatin 2:1, ndërsa fundjavën e kaluar para publikut të vet (1:0) kanë ... Read More »

OT: PJESËMARRJE NË PANAIRIN E PRAGËS

Organizata turistike do të prezantoi ofertën turistike të rivierës së Ulqinit në Panairin e 23 ndërkombëtar të turizmit “Holiday world” në Prag, i cili do të mbahet nga 20 deri më 23 shkurt.Mysafirët nga Çekia më së shumti janë të interesuat për turne në disa vende dhe banim në hotelet familjare. Për sezonin e ardhshëm agjencia e njohur çeke “Kovaturs” ... Read More »

Nrekiq: MARRËVESHJA E PUSHTETIT TË RI E DREJTUAR KUNDËR PDS-së

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e kryetarit të Këshillit komunal të PDS-së Loro Nrekiq. Përkundër vendimit të qytetarëve të Ulqinit që Partia demokratike e socialistëve të jetë fuqi udhëheqëse politike e cila në katër vitet e ardhshme do të realizoi nevojat e tyre dhe të zgjidh problemet e vetëqeverisjes lokale, dje është formuar koalicion gati identik, i cili ... Read More »

Abazoviq: NË MARRËVESHJE VALDANOSI, TË MIRAT DETARE, TRANSPARENCA…

Abazoviq, Cungu, Gjeka, Hollaj, Koalicioni

Bartësi i listës së Malit të Zi Pozitiv në Ulqin Dritan Abazoviq ka deklaruar që në marrëveshjen e koalicionit me Forcën e re demokratike dhe koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” theksohet  dhe domosdoshmëria e miratimit transparent të dokumenteve komunale, mbrojtja e hapësirës së Valdanosit dhe Kripores, ankimimi kushtetues për kufirin e të Mirave detare. Theksohet që duhet të ... Read More »

PDS: AKOMA ASGJË NUK KA PËRFUNDUAR

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq ka deklaruar që, edhe pse mbrëmë është nënshkruar marrëveshja për formimin e pushtetit lokal, akoma asgjë nuk ka përfunduar. “Nuk e kanë nënshkruar platformën as nuk janë precizuar zgjidhjet kadrovike. Presim të shohim si do të shkoj kjo gjë, sepse kjo mund të jetë e rrezikshme për ta, ndërsa ... Read More »

Forca: PËR FUNKSIONE VENDOSIN ORGANET E PARTISË

Lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që kjo parti ka konfirmuar seriozitetin e vet dhe që ja dëshiron të mirën Ulqinit për një kohë më të gjatë.“Këtë do ta dëshmojmë dhe në resorët që na takuan në pushtetin e ri”, tha ai. Në pyetjen e gazetarit të “Dan” që a do të mbuloj në pushtetin e ... Read More »

Scroll To Top