Sunday , July 5 2020
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Skandal: TËRHIQET DIPLOMATI I KOSOVËS NË PODGORICË

Xhafer Ahmeti

Ministri i punëve të jashtme të Kosovës Enver Hoxhaj ka tërhequr të ngarkuarin me punë në Mal të Zi Xhafer Ahmeti, sepse e quajti në Facebook ish kryeministrin e Shqipërisë Sali Berishën psikopat. Hoxhaj vendosi që “ta tërheq menjëherë” të ngarkuarin me punë Xhafer Ahmetin “pas komenteve të tija në rrjetin social të cilët nuk janë në pajtim me rregullat ... Read More »

Mikan Zec: AKVA PARKU GJË E MADHE PËR TURIZMIN E ULQINIT

Radomir Mikan Zec

Drejtori i NHT “Riviera e Ulqinit” Mikan Zec tha që ndërtimi i akva parkut do të përmirësojë ofertën turistike të Ulqinit. “Është gjë e madhe për ofertën e përgjithshme turistike të Ulqinit. Udhëheqësia e re ka bërë shumë jo vetëm rreth akva parkut por përgjithësisht rreth sezonit turistik. Ulqini këtë vit është shumë më i pastër. Besojmë që numri i ... Read More »

Moti: PREJ PASDITËS ME DIELL

Meteorologët kanë njoftuar që në fund të ditës në Adriatikun jugor pritet kthjellim i motit dhe rritje graduale e temperaturës. Mbas kësaj pritet më në fund periudhë më e gjatë e motit me diell, ndërsa temperatura do të kalojë 30 gradë Celsius. Uji i detit është me javë shumë e këndshme për larje, sepse temperatura e detit sillet rreth 25 ... Read More »

Prej nesër: RRYMA MË E SHTRENJTË 0,94 PËR QIND

Rryma elektrike, Struja

Rryma elektrike për amvisëri do të jetë prej nesër, më 1 gusht, më e shtrenjtë për 0,94 për qind, kështu që kilovati do të kushtojë 10,08 cent me tatimin mbi vlerën e shtuar. Kryetari i Këshillit të Agjencisë rregulluese për energjetikë Branisllav Prelleviq tha që për konsumatorët shpërndarës çmimi i energjisë elektrike do të zvogëlohet për 0,01 për qind. Çmimi ... Read More »

Humanizmi: POLICIA DHE ZJARRFIKËSIT SHPËTUAN KËLYSHI

Qeni

Jo larg nga ndërtesa e Drejtorisë së policisë, përfaqësuesit e këtij institucion dhe të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit të komunës së Ulqinit, si dhe të teknikut veterinar, kanë shpëtuar të martën këlyshin i cili ra në pusetë të thellë tre metër. “Një përfaqësues i Shërbimit të shpëtimit është ulur me shkallë në pusetë dhe me mjetin kapës nxori këlyshin ... Read More »

Për përmirsimin e punës së “Ujësjellësit”: NËNSHKRUHET PROJEKTI ME GJERMANËT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Në kabinetin e kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka sot është nënshkruar Kontrata me kompaninë gjermane “Sachsenwasser”, e cila do të jetë konsultues i NP “Ujësjellës dhe kanalizime – Ulqin”. Realizimi i këtij projekti do të kushtojë 971 mijë euro dhe është siguruar me donacionin e KfW bankës gjermane, dhe do të fillojë në shtator. Në tre vitet e ... Read More »

ÇMIMI: ERSTE BANKA PRAPË MË E MIRA NË MAL TË ZI

Aleksa Lukic

Erste Banka AD Podgoricë është fitues i çmimit “Banka më e mirë në Mal të Zi” për vitin 2014, të cilin e jep revista financiare “Euromoney” në kuadër të përzgjedhjes vjetore “Çmimi për përsosmëri”, lajmëron TV MZ. Drejtori ekzekutiv i Erste bankës, Aleksa Lukiq, ka thënë që janë krenar që opinioni profesional ka njohur cilësinë e punës të këtij institucioni financiar. ... Read More »

Rritet vala e turistëve: ULQINI PO MBUSHET

Kalaja, Stari grad

Pritjet e punëtorëve turistik po realizohen: në dy ditët e fundit në Ulqin erdhi vala e madhe e mysafirëve. Ky trend do të vazhdohet edhe ditët e ardhshme, kur pritet kulmi i sezonit. Në hotele nuk ka vende të lira, kështu do të jetë gjatë tërë gushtit dhe fillimi i shtatorit, është lajmëruar për Portalin Ul-info nga ndërmarrjet hotelerike. Shumica ... Read More »

Futboll: PSV PRET RUDOVIQIN

Andjelo Rudovic, Angjello Rudoviq

Siç është lajmëruar më herët anëtari i përfaqësueses së Malit të Zi për të rinj dhe ish lojtari i Mogrenit Angjello Rudoviq do të jetë lojtarë i ri i PSV-së nga Holanda, njoftojnë mediet malazeze. Rudoviq tash një kohë qëndron në Holandë, ndërsa drejtuesit e PSV-së janë të kënaqur me talentin e tij, kështu që këto ditë mund të nënshkruaj ... Read More »

Art club: TË SHTUNËN FILLON „KALIMERA POETIKE“

Shoqata-Art-Club-Ulqin.1

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të organizojë më 2-4 gusht 2014, manifestimin tradicional “Kalimera Poetike”. Edicioni i sivjetshëm, i 22-të me radhë, do të vazhdojë traditën e edicioneve të kaluara, ku kanë marrë pjesë shkrimtarët më të njohur shqiptarë dhe nga vende të tjera. Mysafirë të këtij edicioni janë poetja Luljeta Lleshanaku nga Shqipëria,  shkrimtari malazias Mirash ... Read More »

Scroll To Top