Thursday , June 4 2020
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Festivali Marubi: FJALIMI I RASTIT I KRYETARIT TË KOMUNËS SE ULQINIT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj, Logo

Dëshiroj t’u njoftoj që jemi në prag të mbajtjes së një manifestimi të rëndësishëm për qytetin tonë, i cili ka për qëllim pasurimin dhe diversifikimin e ofertës turistike me synimin që të zgjatet sezoni turistik. END SEASON FEST – Marubi do të mbahet nga data 20 deri, më 22 shtator në disa lokacione. Bëhet fjalë për një koncept inovativ të ... Read More »

ZENKA: QYTETARËT MOS TË PAGUAJNË DENIME

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka ka ftuar qytetarët të ankohen për paditë dhe dënimet në komunikacion të cilat i ka shkruar inspekcioni komunal. “Vendimet të cilat i ka nënshkruar kryetari i komunës Nazif Cungu nuk i ka verifikuar Parlamenti dhe ato janë të pavlefshme”, tha ai. “Kishim të drejtë dhe më vjen keq për këtë kur thamë ... Read More »

“Vijesti”: FORCA NË PËRQAFIM TË PDS-së

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Forca e re demokratike dhe Partia demokratike socialiste së shpejti mund të nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për ushtrimin e pushtetit në nivel komunal deri në zgjedhjet e rregullta në prill ose në tetor, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë vlerëson që me këtë “në mënyrë groteske do të përfundonte kriza disamujore në parlamentin e Ulqinit”. “Në kaosin e përgjithshëm ku çdo kush ... Read More »

OceanCare: HULUMTIMET SIZMIKE DO TË RREZIKOJNË JETËN NË ADRIATIK

Deti, More

OceanCare, organizata ndërkombëtare për mbrojtjen e oqeaneve dhe detit, ka paralajmëruar që hulumtimet sizmike në Adriatik mund të rrezikojnë jetën në nëndetin kroat, shkruan portali kroat Index.hr. OceanCare paralajmëron që në nëndet do të xhirohet me ndihmën e sinjalit të zërit me fuqi prej 240 decibel, që do të krijoj zhurmë të padurueshme, e cila sidomos i pengon delfinëve, por ... Read More »

PARASHIKIMI I MOTIT, e marte, 10 shtator

Mot me vranësira të ndryshueshme me intervale diellore, gjatë ditës ka mundësi për shi. Era me drejtime jugore, në forcim, gjatë pasdites deri në 20 nyje. Temperatura më e lartë e ditës deri në 29 C. Deti me dallgëzim të pakët. Shikueshmëria 10-20 km. Ditët e ardhshme mot i ndryshueshëm, do të ndërrohen dielli dhe shiu. Read More »

PARASHIKIMI I MOTIT, e mërkur, 11 shtator

Mot me vranësira të ndryshueshme me intervale diellore, me mundësi shiu të përkohshëm ose rrebesh me bubullima. Era me drejtime jugore. Temperatura më e lartë e ditës deri në 27 C. Deti me dallgëzim të pakët. Shikueshmëria 10-20km. Ditët e ardhshme mot i ndryshueshëm dhe pak më freskët. Read More »

Ministria për pakica: PËR STUDIM NË SHQIPËRI JANË LAJMËRUAR 78 PERSONA

Universitetet në Shqipëri këtë vit kanë siguruar 174 vende për studentët e Malit të Zi, e deri tani për studim në këtë shtet janë lajmëruar 78 persona, është lajmëruar nga Ministria për të drejtat e njeriut dhe pakicave. Delegacioni i ministrisë, të cilën e ka udhëhequr ndihmës ministri Mersudin Grediq, ka qëndruar më 5 dhe 6 shtator në Tiranë ku ... Read More »

Anketë: SHQIPTARËT MË TË LUMTUR NË RAJON

Ata që po kërkojnë lumturi dhe kënaqësi më të madhe duhet të shkojnë të jetojnë në Evropën veriore. Jo në Egjipt apo në vendet e goditura nga kriza e eurozonës. Të dhënat janë bërë publike nga një raport  Universitetit të Tokës në Kolumbia. Shqipëria, bashkë me Angolën dhe Zimbabven janë vendet që kanë pësuar ngjitje më të madhe nga të ... Read More »

Scroll To Top