Monday , June 26 2017
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Në sezon: ORAR MË I GJATË I PUNËS I FILIALIT TË POLICISË NË ULQIN

reg-ulcinjska-policija

Për shkak të vëllimit të rritur të punës dhe numrit të madh të kërkesave për tërheqje të dokumenteve, si dhe kërkesave për ofrimin e shërbimeve tjera nga fusha e njësive zonale dhe filialeve të Ministrisë së punëve të brendshme gjatë muajve veror, MPB-ja njoftoi se ka vendosur që në komunat bregdetare të vendos orar të zgjatur të punës gjatë zgjatjes ... Read More »

Elezaga: NË KËTË KAOS NUK PRITEN TURISTËT

Skender Elezaga, Skender Elezagic

Kryetari i Klubit të këshilltarëve të PSD-së Skender Elezaga ka thënë se askush nga kompetentët nuk mendon për përgatitjen e sezonit “prej të cilit varet ekzistenca e 90 për qind të qytetarëve”. “Mirëpo, diçka po punohet në qytet”, tha ai në mënyrë ironike duke shtuar se “mbizotërojnë ethe të vërteta deri sa të ngritët edhe një kat, shtohet edhe një ... Read More »

Nrekiq uroi Ditën e partisë: SUKSESET NË TË KALUARËN GARANCI PËR TË ARDHME TË SIGURT

loro-nrekiq

Urimi i kryetarit të KK të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin Loro Nrekiq me rastin e 22 qershorit, Ditës së kësaj parti. Në emër të Këshillit komunal dhe ekzekutiv të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin dhe në emrin tim personal dëshiroi të ju urojë më përzemërisht Ditën e parties tone të gjithë anëtarëve, votuesve dhe simpatizuesve tone. Këtë ... Read More »

Hoxhiq: HYJMË TË PAPËRGATITUR NË SEZONIN KRYESOR

Xhelal Hoxhiq, Dzelal Hodzic

Çështja e pazgjidhur e deponimit të mbeturinave dhe derdhja e ujërave të zeza në Kanalin e Kripores janë dëshmia më e mire që në sezonin kryesor si qytet po hyjmë të papërgatitur. Çdo gjë bëhet në mënyrë kabinetike dhe prandaj jemi ku jemi”, deklaroi aktivisti i sektorit joqeveritar Xhelal Hoxhiq. Ai tha se përgatitjet për këtë sezon duhet të fillonin ... Read More »

Loja shpërblyese e „Volit“: FITUES ÇOVIQ, ELEZOVIQ DHE BAKALLOVIQ

VOLI

Velizar Çoviq, Nikolla Elezoviq dhe Shukrija Bakalloviq janë fitues në lojen shpërblyese e cila u organizua në bashkëpunim të kësaj kompanie të njohur dhe Portalit Ul-info me rastin e hapjes së Hipermarketit „Voli“ në Ulqin. Ato me përgjigje të sakta në tre pyetje kanë fituar të drejtën për tre shporta të konsumit me vlerë nga 30 euro. Marketi i parë ... Read More »

Të hënën në Ulqin: NIS KAMPI VEROR PËR LIDERSHIP

19260312_10158835971735075_4544678468218706242_n

Të hënën, më datë 26 qershor, me fillim në ora 9 në Bibliotekën e Ulqinit nis Kampi veror për lidership i organizuar nga OJQ “Unë veproj” (IACT), në bashkëpunim me organizatën LEAP4Change nga SHBA. Leap4Change ka një përvojë të gjatë trajnimesh në 4 kontinente, lidhur me forcimin dhe zhvillimin e potencialeve të të rinjve. Trajnimi do të fokusohet në këto ... Read More »

Qendra muzikore “LYRE”: PROGRAM NË RANË PËR BAJRAM

Ulcinj, Ulqin, Kalaja, Stari grad, Mala plaza, Plazi i vogel, Rana, Pristan

Qendra muzikore “Lyra” me rastin e festës së Bajramit do të organizojë koncert me këngë dhe valle. Koncerti do të mbahet të dielën, me 25 qershor, në Plazh të vogël. Në fund të programit është paraparë edhe festa e fishekzjarrëve. Në këtë eveniment do të marrin pjesë këngëtarë dhe valltarë të talentuar nga Ulqini. Read More »

Abazoviq në Berlin: NA NEVOJITET NDIHMA E GJERMANISË

image-0-02-05-d88e35702fa0a33d487267ea4b1f49e41ddbedd56da4918ea85e668160b7b1b5-V

Kryetari i Lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviq qëndron në vizitë në Gjermani ku po takohet dhe bisedon me deputetët e parlamentit gjerman, Bundestagut. Abazoviq i njoftoi kolegët me ndodhitë në Mal të Zi dhe kërkoi ndihmë për tejkalimin e krizës politike, të krijuar pas zgjedhjeve parlamentare, njoftohet nga Lëvizje qytetare URA. Kryetari i Lëvizjes URA Dritan Abazoviq qëndron në Berlin ... Read More »

CEDIS: NJË PJESË E PLAZHIT TË MADH TË ENJTEN PA RRYMË

cedis

Për shkak të punimeve në nënstacionin Radio Qendra 2, të enjten me 22 qershor, në periudhën prej orës 7:30 deri në 15, pa furnizim me energji elektrike do të jetë një pjesë e Plazhit të madh tek Marnikoviqët, restoranti “Lovac” dhe rruga e “Turizmit”, njoftohet për Portalin Ul-inof nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes. Read More »

Rudoviq, Çoboviq dhe Llukiq: NE JEMI QYTETARË SHEMBULLORË, NUK KEMI SULMUAR POLICIN

image-0-02-04-4f2ef20a0c19e6b48a098c6306caf1040160c8900ef13a36aba55e0841d11034-V

Ulqinakët Adrijan Rudoviq, Mirsad Çoboviq dhe Viktor Llukiq kanë thënë se nuk janë të lidhur me sulmin e një punonjësi të policisë në Ulqin. Rudoviq dhe Llukiq të shtunën mbrëma u arrestuan gjatë bastisjes policore të Njësisë speciale nga Tivari, Çoboviq me ftesë vet erdhi në ndërtesën e policisë, ndërsa mbas dhënies së deklaratave janë lëshuar të shkojnë në shtëpi. ... Read More »

Scroll To Top