Thursday , March 23 2017
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Erdhi pranvera: DITA E PARË – 20 SHKALLË, PREJ TË DIELËN LLOGARITJA VERORE E KOHËS

Plazhi i vogel, Mala plaza

Në Ulqin sot në mëngjes, në ora 5.30, filloi pranvera kalendarike. Edhe moti është pikërisht pranveror: sot temperatura e ajrit do të jetë rreth 20 gradë Celsius. Gjatë tërë javës pritet mot kryesisht me diell. Përndryshe, të dielën, me 26 mars, në ora dy pas mesnate, me lëvizjen e akrepave një orë përpara, do të filloi llogaritja verore e kohës. Read More »

Kurti: TV ULQINI – PROJEKT I REALIZUAR SI NË FILMA VIZATIMOR

Mikrofon, Radio,

  Kryetari i Sindikatës së Radio televizionit të Ulqinit (RTUL) Ilir Kurti tha se Dita e Komunës së Ulqinit këtë vit do të jetë një ditë e mrekullueshme në të vetmin medium publik lokal. “Punëtorët kanë 13 paga të prapambetura, ndërsa kontributet nuk janë paguar tash gjashtë vite. Do të jetë një ditë e paharruar dhe e veçantë për ne”, ... Read More »

Futboll: FITORE E LEHTË NË BERANE

Otrant Olimpik

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” fituan lehtë të dielën në Berane ndaj vendasve, skuadrës “Radniçki”, me rezultatin 0:2. Mirëpo, në këtë ndeshje u lëndua rëndë një nga futbollistët më të mirë të skuadrës së Ulqinit Fatmir Mollabeqiri. Me këtë fitore “Otrant Olimpik” u kthye prapë në vendin e tretë në tabelën e Ligës së dytë malazeze. Read More »

Reagim: SHOQATA “GREEN HOME” FYEN BANORËT VENDAS

Kisha Shas

Reagim i Bashkësisë Lokale të Katerkollës, Qendres për Kulturë Ulqin, Shoqatës Ora dhe Shoqatës BKA. Shoqata Green Home, fyen banorët vendas permes mosrrespektimit të gjuhës shqipe dhe deformimit të historisë se Shasit. Qarqe të cakuara gjithnjë janë përpjekur që të fshehin dhe deformojnë historinë e trevës së Ulqinit dhe të trashëgimisë kulturore të Ulqinit. Rasti i fundit është aktiviteti i ... Read More »

Basketboll: FITORJA E 14 E “ULQINIT”

Kosarka, Basketboll, Ulcinj, Ulqin

Para tifozëve të vet, basketbollistët e “Ulqinit” kanë fituar të shtunën skuadrën “Ibar” nga Rozhaja me rezultatin 81:67. Më i miri tek Ulqini ishin Milloviq me 23, Llatkoviq me 16 dhe Jekniq me 14 pikë. Përndryshe, kjo është fitorja e 14 e “Ulqinit”, i cili momentalisht zë vendin e 3 në tabelën e Ligës së parë Erste, me 36 pikë. Read More »

KF „Otrant Olimpik“: VIJON REGJISTRIMI I ANTARËVE TË RINJ

FK Otrant

KF “Otrant-Olympic” bënë regjistrimin e anëtarëve të rinj të moshës 5 deri në 12 vjeç. Shkollën e futbollit do ta udhëheqin trajneri i skuadrës së sendorëve Xhemal Kapllanbegu me UEFA “A” licencë, Naser Milla – ish lojtar, ndihmës trajneri dhe ish futbollisti i klubit Mehmed Telletoviq dhe Rudi Piraniq, trajneri i kadetëve me UEFA “A” licencë. Shkolla fillon me punë ... Read More »

PD: TË VAZHDOHET SEANCA PËR NISHANIN

Partia demokratike, Demokratska partija

Partia Demokratike ka deklaruar publikisht se do të përkrahë propozimin e kryetarit të Komunës së Ulqinit, z. Nazif Cungu, që Presidenti i Republikës së Shqipërisë, z. Bujar Nishani, të shpallet Qytetar Nderi i Ulqinit. Tani ju bëjmë thirrje publike atyre që vendosin që të vazhdojë mbledhja e Kuvendit të Komunës e cila është në rrjedhë e sipër në mënyrë që ... Read More »

Fitnes klub “Fit” MASSAGE: KËND PËR BUKURINË DHE SHËNDETIN TUAJ

image1 (27)

Në hapësirat e Fitnes klubit “Fit” në Ulqin tash një kohë punon salloni për masazh profesional. Ky ambient i këndshëm është sot kënd për të gjithë ato që dëshirojnë të çlirohen nga stresi, tensioni dhe lodhja e përditshme, ose të tejkalojnë dhimbjet dhe lëndimet në trupin e tyre. Mjeshtëria e duarve të fizioterapeutit të diplomuar Anja Gnjeç do të kujdeset ... Read More »

Marketing: BANESA LUKSOZE PËR SHITJE NË PINJESH TË KOMPANISË “MEDITERRANEO”

Selimi 3

Kompania “Mediterraneo Construction” ka publikuar shitjen e banesave në lokalitetin e mrekullueshëm në Pinjesh, në pjesën e pasme të Pyllit të pishave. Të gjithë banesat janë unike, me pamje në det. “Emri i kompanisë sonë, si dhe projekti të cilin e ka punuar kompania “Ital Design” SHPK, janë garanci e cilësisë së lartë”, thonë nga “Mediterraneo”. Numrat e telefonit: 069727046 ... Read More »

Cungu: PËR PËRZGJEDHJEN E QYTETARËVE TË NDERIT DUHET RESPEKTUAR PROCEDURËN

Nazif Cungu

Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka deklaruar se në këtë komunë është arritur pajtimi që në përzgjedhjen e qytetarëve të nderit duhet të respektohet procedura. “Është aprovu një rregullore. Ajo duhet të shpallet në Fletën zyrtare që mos të ndodh që ta shpallim dike qytetar nderi e nesër të kemi probleme në lidhje me te, siç veç ka ... Read More »

Scroll To Top