Wednesday , March 21 2018
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

CEDIS: PJESË TË ULQINIT TË ENJTEN PA RRYMË

CEDIS logo

Nga Sistemi malazet i elektroshpërndarjes (CEDIS) për Portalin Ul-info njoftuan se të enjten, me 11 janar, pa rrymë do të jenë: – në periudhën prej 12 deri në 14:30 – Pinjeshi dhe vendbanimi tek repetitori –  në periudhën prej 8 deri në 12 – Kodrat dhe dalja mbas “Gragja – komerc”. Siç theksohet, punimet e përmendura kryhen me qëllim të ... Read More »

KKZ: KANDIDATËT NË LISTËN ZGJEDHORE „ZGJOHU ULQIN!“

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Këtë listë zgjedhore e përbëjnë kandidatët e Partisë demokratike, Perspektivës dhe Lidhjes demokratike në Mal të Zi. Fatmir Gjeka Gzim Hajdinaga Florim Pali Aida Lleshi Agron Mehmedi Xhelal Dervishi Haxhi Sulejmani Eleonora Shata Beqir Selloviq Ekrem Cuca Skender Rexha Afërdita Tejoviq Leart Taipi Xhelal Myrtoja Nermin Guci Liridona Salaj Ardita Rama Ahmet Aloshi Armend Kollari Adelina Avdiu Xhabir Gjenciq Dhurata ... Read More »

Prokuroria: HETIM KUNDËR MUHAMET NIKËS

IMG-d9b7f05fd6eb177b8285b51400afd27f-V

Prokuroria themelore shtetërore në Ulqin ka iniciuar hetimin kundër zyrtarit të Komunës së Ulqinit Muhamet Nikës, mëson Portali Ul-info nga burimet e afërta me hetimin. Ai dje para ndërtesës së Komunës ka thyer materialin propagandues të Lëvizjes qytetare URA funksionarët dhe aktivistët e së cilës kanë dorëzuar listën për zgjedhjet të cilët do të mbahen me 4 shkurt në Ulqin. ... Read More »

Prindërit e Adea Dervishagës: PËR TETË DITË UDHËTOJMË PËR STAMBOLL

Adea (1)

Edhe pse nuk i grumbulluam të gjithë mjetet e nevojshme me 18 janar udhëtojmë për Stamboll, njoftuan prindërit e Adea Dervishagës, e cila vuan nga paraliza cerebrale. Ato falënderuan përzemërsisht të gjithë ato që ndihmuan që shërimi i vajzës së tyre 13 – vjeçare të vazhdojë në Turqi. Thanë se presin që me 22 janar të fillojnë trajtimet në spitalin ... Read More »

Në zgjedhjet lokale: NË FLETËVOTIM DHJETË LISTA

Qendra per kulture, Panorama, Qyteti i Ulqinit

Deri të marten në mesnatë në Komisionin komunal zgjedhor janë dorëzuar dhjetë lista, mëson Portali Ul-info. Në zgjedhjet e 4 shkurtit qytetarët e Ulqinit do të mund të zgjedhin tetë parti dhe dy koalicione. Veçmas në këto zgjedhje do të dalin Partia Demokratike e Socialistëve, Socialdemokratët, Lëvizja qytetare URA, Partia Socialdemokrate, Unioni Demokratik i Shqiptarëve, Forca e Re Demokratike, Demokratët ... Read More »

PSD e dorëzoi listën: TË RINGJALLET ULQINI

Naser Resulbegoviq

Partia socialdemokrate e Malit te Zi, si partia me e forte opozitare ne Kuvendin komunal te Ulqinit, të marten Keshillit komunal zgjedhor ia dorezoi listen me 33 kandidat per deputet. Kandidatet e PSD jan qytetaret e te gjithë pjeseve te komunes sone, e te gjithë konfesioneve dhe kombesive qe eshte ne gjurme te tradites se pasur te Ulqinit qytetar dhe ... Read More »

UDSH dorëzoi listën: BARTËS MEHMED ZENKA

UDSH, DUA

Unioni Demokratik i Shqiptarëve dorëzoi të marten listën për zgjedhjet lokale në Komunë të Ulqinit. Në listë në të cilën janë mbi 80 për qind persona të ri, bartës është lideri i kësaj parti Mehmed Zenka. UDSH në zgjedhje do të marrë pjesë me sloganin „Me zemër përpara – UDSH“. Read More »

URA: ZYRTARI I KOMUNËS SË ULQINIT PRISHI RENDIN DHE QETËSINË PUBLIKE

IMG-d9b7f05fd6eb177b8285b51400afd27f-V

Zyrtari i Komunës së Ulqinit Muhamet Nika të marten u vërsul fizikisht në funksionarët dhe aktivistët e Lëvizjes qytetare URA, gjatë dorëzimit të listës zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme lokale, pohojnë nga kjo lëvizje, ndërsa transmeton portal CdM. Nika, siç than ato, ka shtyrë dhe sulmuar kandidatët për këshilltare dhe këshilltarë të lëvizjes URA, por edhe ka thyer shkronjat lëvizëse, ... Read More »

SD dorëzoi listën: BARTËS QAZIM – QAKI HOXHIQ

ULpredajaliste

Sot Socijaldemokratët dorëzuan  listën për  zgjedhjet e ardhshme lokale në Ulqin, e   kryesuar nga Qazim Hoxhiq , kryetar i Socijaldemokratëve në Ulqin. Bartësi i  listës Socijaldemokratëve – Ivan Brajović-  ‘’ Qëndrueshëm për Ulqin, Qazim Hoxhiq theksoi se kjo listë duhet  patjetër të jetë fokusi i Ulqinakëve. Në ketë  liste gjinden mbi 30%  femra dhe mbi  60%  të rinj  nën moshen ... Read More »

B.Sina: „LABEATËT” NA TREGOJNË VESHJET TONA MAHNITËSE

Labi

  Pasuria dhe shumëllojshmëria e veshjeve popullore shqiptare që u fotografuan për herë të parë në fund të shekullit të nëntëmbëdhjetë dhe në fillim të shekullit të njëzetë, vazhdimisht kanë zënë vend në studimet, ekspozitat, revistat, reportazhet, librat pullat postare, karatolinat e vitit te ri dhe kalendarët. Izolimi tradicional i shqiptarëve nga pjesa tjetër e Evropës bënë që veshjet popullore ... Read More »

Scroll To Top