Friday , February 22 2019
Lajmi i fundit

Author Archives: Admin

Feed Subscription

Joviqeviq: PDS DO TË PROVOJ TË MINOJË HUMBJEN NË ULQIN

Analisti politik Svetozar Joviqeviq ka deklaruar që akuzat e kryeministrit Millo Gjukanoviq të dërguara partive shqiptare dhe çuarja e PDS-së në opozitë në Ulqin është shprehje e nervozit gjithnjë e më të madh dhe mosgatishmërisë së partisë qeverisëse të humb dhe të mbes në pakicë. “Mirëpo, vend për nervoz në Ulqin nuk ka. Keni partinë që ka një këshilltar më ... Read More »

Gjeka: GJUKANOVIQ NUK MË TELEFONOI

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Deputeti në Kuvendin e Malit të Zi dhe kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar se është i habitur me deklaratën e cila sot është paraqitur në gazetën e pavarur „Vijesti“ me të cilën, siç tha, tash sa vite ka komunikim shumë të mirë. „Informata që gjoja kryeministri Millo Gjukanoviq më telefonoi dhe më kërkoi falje për deklaratën e ... Read More »

Qeveria e MZ: LINJA HEKURUDHORE TË ZGJATET DERI NË ULQIN

Qeveria e Malit të Zi ka kërkuar nga kompanitë hekurudhore dhe trupave tjerë përgjegjës që në “një afat të arsyeshëm” të fillohet ndërtimi i lidhjes hekurudhore në aeroportin e Podgoricës, si dhe që linja ekzistuese deri në Tivar – të vazhdohet deri në Ulqin. Në dokumentin “Informacioni mbi lidhjen dhe qasjen e Malit të Zi në funksion të zhvillimit të ... Read More »

Canka: GJUKANOVIQIT ASKUSH SI KA FAJ

Mustafa Canka

Marrëveshja për formimin e koalicionit paszgjedhor në Ulqin është padyshim goditje e rëndë për Partinë demokratike të socialistëve. Para së gjithash, sepse kjo bëhet në prag të përgatitjeve për “nënën e të gjitha betejave”, e këto janë zgjedhjet e prillit në Podgoricë. Lideri i PDS-së Millo Gjukanoviq e dinë shumë mirë që nga rezultati i tyre do të varen të ... Read More »

Vërtetohet: PORTA NË ADË NË RRUGË PUBLIKE

Kapija, Porta, Protest, Ada e Bunes, Ada Bojana, Policia, Policija

Ada në kadastër paraqitet si pronë shtetërore, ndërsa të Mirat detare si përdorues. Rruga për në atë ishull, me sipërfaqe prej 7985 metër katror, është e regjistruar si publike, ka vërtetuar eksperti i gjeodezisë. Në analizën e dërguar Gjykatës themelore në Ulqin, e në të cilën Portali jonë kishte qasje, theksohet që vetëm ndërtesat e turizmit dhe hotelerisë në atë ... Read More »

Gjeka: MILLOJA MË THIRRI DHE KËRKOJ FALJE

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që dje e ka thirr kryeministri i Malit të Zi dhe lideri i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq për shkak të kërcënimeve që të martën i ka deklaruar për shkak të arritjes së koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Më tha që ishte pak nervoz dhe që nuk është ashtu”, tha Gjeka për ... Read More »

Art Club: LIBRI I RI I NAIL DRAGËS

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” ka botuar këto ditë librin “Intelektuali dhe paragjykimet” të autorit Nail Draga.Libri është përmbledhje e artikujve, kumtesave dhe recensioneve, të cilat trajtojnë çështje të ndryshme nga dimensioni shoqëror, politik dhe kulturor që janë preokupuese për autorin. Një pjesë e tyre janë paraqitur në takimet kombëtare dhe ndërkombëtare, si dhe janë botuar në mediat ... Read More »

KNSH: HAP I PAMATUR I GJUKANOVIQIT

Genci Nimanbegu

Nga takimi i Kryetarit të Këshillit Nacional të Shqiptarëve zt.Genci Nimanbegut dhe përfaqësuesve të dy koalicioneve shqiptare: Forca për Bashkim  – Forca e re Demokratike zt.Nazif Cungu, IQ –Tuzi, LQ Perspektiva zt.Amir Hollaj dhe Koalicioni Shqiptar: Partia Demokratike zt.Fatmir Gjeka, Lidhja Demokratike në Mal të Zi zt.Mehmet Bardhi dhe Alternativa Shqipëtare zt.Gjergj Camaj lidhur me deklaraten e Kryeministrit Gjukanoviq për ... Read More »

Pajoviqi Gjukanoviqit: MOS E ANULO VULLNETIN E ULQINAKËVE

“Partia demokratike e socialistëve në mënyrë jodemokratike dhe me dhunë do të tentoj të anuloi vullnetin e qytetarëve të Ulqinit”, deklaroi për agjencinë Mina, lideri i Malit të Zi Pozitiv Darko Pajoviq. Ai vlerësoi që kryetari i PDS-së Millo Gjukanoviq duhet ti pranoi humbjet me pak më shumë dinjitet. Sipas fjalëve të tija, është e papranueshme që ti dërgohen mesazhe ... Read More »

Kthesë: HAXHIBETI KRYETAR I KUVENDIT KOMUNAL

Funksionari i lartë i Forcës së re demokratike Fuad Haxhibeti duhet të jetë kryetar i Kuvendit komunal të Ulqinit në përbërjen e ardhshme, ka vendosur sot udhëheqësia e kësaj parti. Vendimi është i papritur, sepse ditët që kaluan si kandidat i sigurt në këtë funksion, i cili i ka takuar Forcës, ka figuruar nënkryetari i kësaj parti Xhaudet Cakuli. Në ... Read More »

Scroll To Top