Friday , August 14 2020
Lajmi i fundit

Bajraktari: PËRSHËNDESIM INICIATIVËN QË SHTAJNAKER TË BËHET QYTETARE E NDERIT

Omer BajraktariKryetarja e Këshillit komunal të Lëvizjes qytetare URA Omer Bajraktari ka deklaruar se ky grupim politik përshëndet dhe përkrah iniciativën për shpalljen e ambasadores së Gjermanisë Gudrun Shtajnaker për qytetare nderi të Ulqinit.

Këtë iniciativë dje e nisi Këshilli komunal i Partisë socialdemokrate.

„Mendoj që kjo iniciativë është e arsyeshme. Ambasadorja e Gjermanisë ka bërë shumë për internacionalizimin e problemit të Kripores. Me përpjekjet e veta altruiste ajo është meritore që Kriporja akoma merr frymë“, tha Bajraktari dhe theksoi se „gatishmëria e saj të ndihmojë rreth ruajtjes së Valdanosit edhe më shumë i jep rëndësi aktit të shpalljes qytetare nderi e Ulqinit“.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top