Tuesday , August 11 2020
Lajmi i fundit

Balltiq: ULQINAKËT KONSIDEROJNË SE TREGTITË DUHET TË PUNOJNË TË DIELËN

Ulqin, Ulcinj, Panorama“Qytetarët e Malit të Zi në përqindjen më të madhe nuk dëshirojnë që e diela në tregti të jetë ditë pune. Sipas hulumtimit 74 për qind ose 3/4 e popullsisë së Malit të Zi pajtohet që e diela të mbesë ditë pushimi në javë”, deklaroi për CdM drejtoresha ekzekutive e “Stars UP”, agjencisë për hulumtimin e tregut dhe anketimin e opinionit publik, Sanja Balltiq.

Ajo tha se ligji për ditën e diel pushim në masën më të vogël përkrahet nga banorët e mjediseve urbane dhe në jug të vendit.

“Ndër qytetarët të cilët nuk pajtohen me Ligjin për të dielën pushim në veçanti veçohen banorët e komunave bregdetare – Budvës, Kotorrit dhe Ulqinit, si dhe banorët e një komune veriore – Rozhajes”, theksoi Balltiq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top