Friday , April 3 2020
Lajmi i fundit

Bashkësia Islame: GRABITEN PESË XHAMI NË ZONËN RURALE TË ULQINIT DHE TIVARIT

LopoviPër momentin personat e panjohur kanë grabitur mbrëmë pesë xhami në zonën fshatare të komunave Ulqin dhe Tivar, mëson Portali Ul-info.

Bëhet fjalë për xhamitë në Katërkollë, Bojk, Millë në Ulqin, si dhe ato në Goranë dhe Peçuricë, në territorin e Tivarit, nga të cilët hajdutët kanë marrë kutitë në të cilët besimtarët kanë lënë sadakanë, gjegjësisht kontributet vullnetare.

Policia ka kryer hetimin në vendngjarje dhe po kërkon personat që kanë kryer këto krime.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top