Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Basketboll: FITORE E MADHE E “ULQINIT”

Kosarka, BasketbollBasketbollistët e “Ulqinit” fituan në derbin e xhiros së 3 të Ligës së Parë Erste në fushë të vet, skuadrën favorit “Sutjeska” nga Nikshiqi, me rezultatin 83:81.

Në skuadrën fituese me 19 pikë u veçua Latkoviq, gjersa e përcolli Xhons me 17 pikë.

“Falënderoj lojtarët tanë për një mbrëmje të shkëlqyer dhe fitore të madhe. Falenderim i veçantë i takon publikut i cili njohu energjinë positive të skuadrës e cila për çdo ditë do të jetë gjithnjë e më e mirë”, tha drejtori i KB “Ulqini” Rizo Hajdarpashiq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top