Wednesday , March 20 2019
Lajmi i fundit

Basketboll: FITORE E MADHE E „ULQINIT“

„Derbi i xhiros“ i Ligës së parë Erste në basketboll ka arsyetuar të gjithë pritshmëritë dhe ka treguar që „Ulqini“ është shndërruarKosarka në skuadrën e madhe.

Basketbollistët e Ulqinit arritën praktikisht në sekondat e fundit të ndeshjes fitoren ndaj skuadrës „Teodo“ nga Tivati me rezultatin 81:80.

Si zakonisht, më së shumti pikë (30) në ekipin vendas shënoi amerikani Sheferd, ndërsa shkëlqyeshëm luajti edhe Illiq me 24 pikë.

Mbas pesë xhirove të luajtura „Ulqini“ arriti pesë fitore.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top