Tuesday , December 11 2018
Lajmi i fundit

Basketboll: FITORE E THELLË E “ULQINIT”

Kosarkaski klub UlcinjBasketbollistët e Ulqinit fituan në xhiron e 11 të Ligës së parë Erste.

Ulqini në fushë të vet fitoi ndaj Primorjes 121:89 dhe shënoi fitoren e tetë këtë sezon.

Heroi i fitores ishte Kejsi Sheferd me 36 pikë, Zdravko Boshkoviq shënoi 21, gjersa Dragan Bjelletiq e përfundoi ndeshjen me 19 pikë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top