Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Basketboll: MBAHET TURNEU PËR KATEGORI TË REJA

received_2459546104124618Gjatë fundjavës së kaluar u mbajt turneu i moshave të reja për gjeneratën 2005/2006, në sallën e Shkollës së Mesme Vëllazërim Bashkim, ku organizator ishte KB “Ulqin 1976”.
Në Turne përveç skuadrës vendase morën pjesë edhe skuadrat e Mediteranit 1 dhe 2, të dy nga Tivari dhe KB “Sutomore”.
Vendin e parë e fitoi ekipi KB “Mediteran 1”, me trajner basketbollistin e njohur malazez Ranko Çarapiq, i cili në finale ishte më i mirë nga skuadra vendase të cilën e trajnon kapiteni shumëvjeçarë i skuadrës së parë Milan Mançe Llatkoviq.
Trofeun e dorëzoi kryetari i Kuvendit të Klubit KB Ulqin 1976 Bojan Gjakonoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top