Tuesday , June 25 2019
Lajmi i fundit

Basketboll: “ULQINI” NUK DO TË JETË NË PLEJ-OFIN E SUPER LIGËS

Kosarka, BasketbollMbas humbjes së mbrëmshme kundër skuadrës “Llovqen”, në fushë të vet (84:97), është pothuajse e sigurt se basketbollistët e “Ulqinit” nuk do të luajnë në plej-ofin e Super ligës.

Është treguar që me lojën e dobët të Amerikanit Sheferd, i cili shënoi vetëm pesë pikë, dhe Reimit të shkëlqyer (27 pikë), Ulqinakët nuk mund të fitojnë lojtarët nga Cetina.

Mirëpo, tifozët kishin mundësi të ndjekin lojën interesante, siç ishin edhe ndeshjet e deritashme të këtyre dy skuadrave në Super ligë, të drejtuar pikërisht nga Sheferdi dhe trajneri Vujaçiq, si dhe nga udhëheqësia agile.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top