Wednesday , November 21 2018
Lajmi i fundit

Basketboll: „ULQINI“ STARTON ME FITORE

Kosarkaski klub UlcinjFillimin e këtij sezoni në Ligën e parë Erste në basketboll lojtarët e „Ulqinit“ e shënuan me fitore.

Ato mbrëmë, në fushë të vet, në derbin e xhiros fituan skuadrën „Ibar“ nga Rozhaja me rezultatin 72:65.

Më i miri në skuadrën vendase ishte Kejsi Sheferd, i cili shënoi 19 pikë, kishte 10 kërcime, gjashtë asistime dhe katër topa të grabitur.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top