Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Berlin: NË ITB PO PREZANTOHET OFERTA TURISTIKE E ULQINIT

IMG-2ca5379c2dda0c0b34ef8fbaef6b790d-VNë kryeqytetin e Gjermanisë të mërkurën solemnisht u hap panairi kryesor botëror i industrisë turistike, ITB Berlin.

Pritet që deri të dielën në këtë manifestim të jenë të pranishëm mbi 200.000 vizitorë.

Në ITB-në e sivjetmë merr pjesë edhe delegacioni i Organizatës Turistike dhe i Komunës së Ulqinit, të cilin e drejton sekretari për financa Mr. Sead Osmanoviq.

Me këtë rast në Berlin janë të pranishëm ministri i zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit Pavlle Radulloviq, sekretari i këtij resor Damir Davidoviq dhe drejtoresha e ONT të Malit të Zi Zhelka Radak – Kukaviçiq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top