Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

BI: MUAJI I RAMAZANIT FILLON ME 6 QERSHOR

Xhamia e detareve, Dzamija pomoracaKëtë vit muaji i Ramazanit fillon më 6 qershor, njoftohet nga Bashkësia islame e Ulqinit.

Këtë vit, më 1437 sipas hixhrit, Ramazani ka 29 ditë, ndërsa ditën e par besimtarët do të agjërojnë plotë 18 orë.

Ramazani, muaji i agjërimit dhe i faljes, përfundon më 4 korrik, që do të thotë se me 5 është dita e parë e Bajramit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top