Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

BI: NË HAXH NGA ULQINI SHKOJNË 23 BESIMTARË

Meka, Haxh, Kurban BajramiKëtë vit në haxh nga komuna e Ulqinit shkojnë 23 besimtarë, mëson Portali Ul-info nga Bashkësia islame.

Çmimi i aranzhimit të shkuarjes në vendet e shenjta islamike Mekë dhe Medinë kushton 3.500 euro.

Në Bashkësinë islame theksojnë se besimtarët nga Mali i Zi në haxh do të udhëtojnë bashkë me besimtarët nga Shqipëria.

Nisja për në haxh është për dhjetë ditë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top