Saturday , February 23 2019
Lajmi i fundit

BI: TË SHTUNËN LIGJËRATË E SHKENCËTARËVE TË NJOHUR ISLAM

Xhamia, DzamiaNga Bashkësia islame e Ulqinit është njoftuar që të shtunën mbrëma do të mbahet ligjëratë e mendimtarëve të njohur islam nga Bosnja dhe Hercegovina.

Për temat aktuale do të flasë ish dekani i Fakultetit islamik në Sarajevë Dr. Ismet Bushatliq dhe kryeimami i Mexhlisit të Bashkësisë islame në Sarajevë Dr. Ferid Dautoviq.

Ky tubim do të mbahet në hotelin “Mediteran”, me fillim në ora 19.

One comment

  1. Ky Bushatliq qenka kalajli!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top