Tuesday , June 25 2019
Lajmi i fundit

Boshkoviq: QEVERIA DO TË PËRCAKTOJË STATUSIN E VALDANOSIT

Predrag BoskovicMinistri i Mbrojtjes Predrag Boshkoviq deklaroi se gjiri i Valdanosit „është lëndë e cila iu dorëzua Këshillit për Privatizim dhe Investime Kapitale“.

„Mund të presim që statusin e tij të ardhshëm ta përcaktojë Qeveria e Malit të Zi në periudhën e ardhshme“, tha ai në intervistë për „Vijesti“.

Valdanosi në vitin 1978 është eksproprijuar me pretekstin se në këtë gji do të ndërtohet porti ushtarak.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top