Wednesday , September 23 2020
Lajmi i fundit

Botim i ri: DOLI NGA SHTYPI LIBRI I AUTORIT ISMET KARAMANAGA

Ismeti (4)Këto ditë doli nga shtypi libri nga cikli „Ulqini florini, Portrete, in memoriame II“ i publicistit dhe kronikut nga Ulqinit Ismet Karamanaga.

Bëhet fjalë për librin e tij të radhës për njerëzit dhe ngjarjet të cilat karakterizuan këto hapësira në gjysmën e dytë të shekullit 20 dhe fillim shekullin 21.

Ismet Karamanaga (1948) është punëtor i njohur arsimor, udhërrëfyes turistik dhe kryetari i Shoqatës „Kalaja“.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top