Thursday , October 18 2018
Lajmi i fundit

Botime të reja: “KËNGË PËR FËMIJË” E AUTORIT GËZIM GJEKAJ

Gëzim GjekajKompozitori nga Ulqini Gëzim Gjekaj pak kohë më parë botoi librin e tij të parë.

E titulluar “Këngë për fëmijë”, kjo vepër përmbledh njëzet këngë për të vegjlit.

“Këngët janë të ideuara për t’i shërbyer pedagogëve në çerdhet tona dhe mësuesve të muzikës të cilët dëshirojnë të pasurojnë literaturën e tyre muzikore”, tha Gjekaj për Portalin Ul-info.

Libri do të shpërndahet falas, ndërsa të interesuarit mund ta marrin atë në ambientet e Shkollës së muzikës në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top