Sunday , March 29 2020
Lajmi i fundit

Pasojat e koronavirusi: ME STRESË DHE SHPRESË NË SEZONIN TURISTIK

Coronavirus

Dëmi të cilin koronavirusi do të ja shkaktojë ekonomisë, e në veçanti turizmit në rivierën e Ulqinit, do të jetë i njohur vetëm në fillim të vitit të ardhshëm. Na pretë viti turistik i pasigurt dhe stresues. “Kemi anulime masovike të ardhjeve të kontraktuara nga jashtë. Për prill janë anuluar të gjitha ardhjet, ndërsa 80 për qind për maj. Duhet ... Read More »

EEMZ: PIKAT PAGUESE DO TË PUNOJNË EDHE ME 29 SHKURT

EPCG, Elektroprivreda Crne Gore

Duke respektuar kërkesat e konsumatorëve, njoftojmë opinionin se pikat paguese të Elektroekonomisë së Malit të Zi do të jenë të hapur edhe të shtunën, me 29 shkurt, njoftohet nga kjo kompani. Siç theksohet, ato do të punojnë në periudhën standarde kohore prej orë 08 deri në 16. Për më shumë informata na kontaktoni në numrin falas 19100, në faqen tonë ... Read More »

Karisma Hotels Adriatic Montenegro: EDHE KËTË VIT NË PANAIRIN E TURIZMIT NË BEOGRAD

Karisma

Këtë vit Panairi Ndërkombëtar i Turizmit në Beograd, i 42 me radhë, u mbajt me parullën „Put pod noge“, e grupimi „Karisma Hotels & Resorts“ hotelet e veta i plasoi me ofertën „Pjesak pod noge“ (rëra poshtë kombëve). Holiday Villages Montenegro dhe i porsa rinovuari The Long Beach Hotel Montenegro ishin oferta e sivjetme kryesore e Karismes në panair, të ... Read More »

Panairi në Mynih: PREZANTOHET OFERTA E ULQINIT

Minhen

Organizata Nacionale Turistike e Malit të Zi, në bashkëpunim me organizatat lokale, ndërmarrjet hotelerike dhe agjencitë prezantoi ofertën turistike për dashamirët e pushimit aktiv në panairin “fre.e” i cili deri të dielën mbahet në Mynih. Vizitorët e panairit kishin mundësi të informohen për mundësitë e outdoor aktiviteteve, ofertat avanturistike dhe kampimit në Mal të Zi, thuhet nga ONT. Siç shtohet, ... Read More »

Ministria: KËTË VIT DO TË NDËRTOHET PORTI I PESHKATARËVE NË KEPIN E GJERANAVE

Kepi Gjerana, Plazhi i madh, Gryka Port Milena

Në kuadër të vazhdimit të realizimit të projektit MIDAS 2 gjatë vitit 2020 në fokus do të jetë përmirësimi i infrastrukturës për peshkatarët, siç është ndërtimi i portit të peshkatarëve në komunën e Ulqinit në Kepin e Gjeranave, njoftohet nga Ministria e Bujqësisë dhe e Zhvillimit Rural në Malin e Zi. Siç theksohet, përmes Agrobuxhetit mjetet e konsiderueshme do të ... Read More »

Panairi i turizmit në Beograd: PREZANTOHET OFERTA DHE KUZHINA E ULQINIT

Beograd Sajam

Në Beograd të enjten filloi Panairi tradicional i turizmit. Në këtë manifestim, të cilin e hapi ministri në Qeverinë e Republikës së Serbisë Rasim Lajiq, Organizata Turistike e Ulqinit po prezanton ofertën e kësaj komune. Vizitorët e stendës, e cila është në kuadër të Organizatës Nacionale të Malit të Zi, mund të shijojnë edhe specialitetet e kuzhinës së Ulqinit. Panairi ... Read More »

Ministria: FTESË ULLISHTARËVE PËR FITIMIN E NDIHMËS SË PAKTHYESHME

Ulliri, Maslina

Ullishtarët edhe këtë vit kanë mundësi që përmes Agrobuxhetit të fitojnë përkrahjen e pakthyeshme me vlerë 50 për qind të investimit dhe të mbjellin ullishta të reja, të revitalizojnë të vjetrat, të blejnë pajisjet, sistemet për ujitje, të ndërtojnë muret dhe megjat, duke e përmirësuar kështu prodhimtarinë e tyre. Thirrja publike për ndarjen e ndihmave për zhvillimin e ullishtarisë përmes ... Read More »

Qeveria e MZ: PREJ TË MARTËN BIEN ÇMIMET E KARBURANTIT

Gorivo, Dizel, Benzin, Karburanti, Nafta, Benzina

Në Mal të Zi prej mesnate do të ulen çmimet e të gjitha llojeve të karburantit, u njoftua të hënën nga Ministria e Ekonomisë. Në pesëmbëdhjetë ditët e ardhshme litri i eurosuperit BMB 98 do të jetë 1,31 euro, që është katër cent më pak se deri tani. Çmim tre cent më të ulët do të kenë eurosuperi BMB 95, ... Read More »

Scroll To Top