Thursday , July 9 2020
Lajmi i fundit

Filloi Panairi i Turizmit në Beograd: PREZANTOHET OFERTA E ULQINIT

IMG-ffd7bb5147254ec2e37ad6ee6502fdaf-V

Nën sloganin “Vera është më afër se sa e mendoni“ në Beograd filloi të enjten Panairi i 41 Ndërkombëtarë i Turizmit. Në këtë manifestim turistik më të madh dhe më të rëndësishëm turistik në Evropën Juglindore merr pjesë Organizata Turistike e Ulqinit, në krye me drejtorin Fatmir Gjekën dhe nënkryetarin e Komunës Astrit Hoxhën. Në panairin e turizmit, i cili ... Read More »

Ujësjellësi Rajonal: VIZITA E NËNKRYETARIT TË PARË TË BANKËS EVROPIANE PËR RIKONSTRUKTIM DHE ZHVILLIM

Reg 4

Delegacioni i Bankës Evropiane për rikonstruktim dhe zhvillim të cilën e udhëhoqi nënkryetari i parë i Bankës Jurgen Rigterink vizitoi të martën Ujësjellësin Rajonal lidhur me negociatat përfundimtare për lëshimin e kredisë për realizimin e Projektit të zgjerimit të sistemit të ujësjellësit rajonal Bregdeti malazez. Kjo është vizita e gjashtë e zyrtarëve të lartë të Bankës Evropiane për rikonstruktim dhe ... Read More »

Ministria e Bujqësisë: I OFROJNË NDIHMË ULLISHTARËVE

Ulliri, Maslina, Ullishta, Maslinada

Ministria e Bujqësisë dhe e Zhvillimit Rural publikoi sot Thirrjen Publike lidhur me dhënien e përkrahjes për zhvillimin e ullishtarisë, përmes Agrobuxhetit për vitin 2019. Ndihmën e pakthyeshme me vlerë prej 50 për qind të investimit shfrytëzuesit mund ta përdorin për kultivimin e ullishtave të reja, blerjen e pajisjeve për ruajtjen dhe deponimin e vajit të ullirit, menaxhimin e mbeturinave ... Read More »

Karisma Hotels & Resorts: ZINXHIRI MË I MIRË I HOTELEVE “ALL INCLUSIVE”

Travvy

Karisma Hotels & Resorts vazhdon me fillim të suksesshëm të vitit dhe serisë së shpërblimeve, ia shton edhe Travvy shpërblimet, të cilët ndahen në Nju Jork. Në ceremoninë e ndarjes së shpërblimeve, Karisma Hotels & Resorts u shpall zinxhiri më i mirë i hoteleve all inclusive. El Dorado Maroma by Karisma fitoi shpërblimin për kompleksin, spa dhe velnes më të ... Read More »

OT: SË SHPEJTI FUSHATA PËR PAGESËN MË TË MADHE TË TAKSËS SË BANIMIT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Sipas të dhënave zyrtare të Qeverisë malazeze, Ulqini vitin e kaluar humbi gjysmë milioni euro në javë për shkak të mospagesës së taksës së banimit. Prandaj në administratën lokale vendosën të iniciojnë fushatën për rritjen e pagesës së saj. Me këtë rast në Komunë të enjten u mbajt takimi në të cilin morën pjesë edhe përfaqësuesit e institucioneve shtetërore dhe ... Read More »

EEMZ: FATURA MESATARE E JANARIT NË ULQIN RRETH 46 EURO

Racun, EPCG

  Fatura mesatare e janarit për energji elektrike për amvisëritë në nivel të Malit të Zi (nëse përjashtohen vendet e palexuara në objektet e pabanuara përgjithmonë) është 47,62 euro, njoftohet nga Elektroekonomia e Malit të Zi (EEMZ). Siç thuhet, amvisëritë në Ulqin kanë konsum pak më të ulët mesatarë, gjegjësisht 45,61 euro. Numri i paguesve të rregullt në territorin e ... Read More »

Scroll To Top