Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

OT: PREZANTOHET OFERTA E ULQINIT NË PRAG

TO Ulcinj

Organizata Turistike e Ulqinit prezantoi ofertën turistike të komunës në njërin nga panairet më të rëndësishme të Evropës Qendrore “Holiday World 2020”, i cili prej me 13 deri me 16 shkurt u mbajt në Prag, në Çeki. Vizitorët shfaqen interesimin më të madh për pushimin veror dhe plazhet, por po ashtu i interesuan informatat për ekskursionet e organizuara dhe gastronominë. ... Read More »

EEMZ: FATURA MESATARE E JANARIT NË ULQIN ISHTE 39 EURO

Racun, EPCG

Fatura mesatare e janarit për energji elektrike për amvisëritë në nivel të Malit të Zi (nëse përjashtohen vendet e pa lexuara nga objektet e pabanuara përherë) është 41,96 euro. Amvisëritë në Ulqin, për herë të parë, shënojnë konsum pak më të ulët, gjegjësisht 39,16 euro. Faturat e janarit të zvogëluara për paguesit e rregullt do ti fitojnë 6244 konsumator në ... Read More »

Ministria e Ekonomisë: NGA E MARTA NAFTA ME ÇMIM MË TË ULËT

Gorivo, Dizel, Benzin, Karburanti, Nafta, Benzina

Eurodizeli dhe vaji për makina do të kenë çmim më të ulët shtatë, gjegjësisht gjashtë cent, gjersa çmimi i benzinës do të mbetet i pandryshuar, njoftuan nga Ministria e Ekonomisë. Siç thonë, gjatë 15 ditëve të ardhshme eurodizeli do të kushtojë 1,19, gjersa vaji 1,16 euro. Konsumatorët do ta paguajnë litrin e eurosuperit 95 dhe 98 me çmime të pandryshuara, ... Read More »

Panairi në Vjenë: PREZANTOHET OFERTA E ULQINIT

Panairi i turizmit Vjene, Sajam turizma Bec

Organizata Nacionale Turistike e Malit të Zi në bashkëpunim me organizatat lokale turistike dhe bizneset turistike po prezantuan ofertën turistike në panairin “Ferien Messe”, i cili mbahet nga e enjtja deri të dielën në Vjenë, njoftohet nga ky institucion. “Në këtë panair, i cili grumbulloi më shumë se 800 ekspozues nga mbi 70 vende të ndryshme, vizitorëve i prezantohet oferta ... Read More »

Scroll To Top